PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Krótkie i urocze: jak nosić krótkie włosy

Krótkie i urocze: jak nosić krótkie włosy
Piękna fryzura piosenkarki Robyn wspaniale kontrastuje z jej łagodnymi rysami twarzy. Zrobiony z boku undercut i opadająca na twarz wierzchnia partia włosów idealnie pasują do okrągłego kształtu twarzy.
© Getty Images

Kobiety, które noszą krótkie fryzury mogą wyglądać zarówno bardzo kobieco, jak i męsko, równocześnie elegancko i swobodnie. Niezależnie od stylu, fryzury muszą przyciągać wzrok. Takie gwiazdy jak Jenna Elfman, czy Ashlee Simpson zabierają nas w stylową podróż prezentując krótkie stylizacje. Dobre cięcie może w niewiarygodny sposób podkreślić rysy twarzy i stworzyć wyrafinowaną fryzurę.

 • Już samo podcinanie końcówek przyprawia Cię o nerwowy dreszcz? „Proszę, nie tak krótko!” - to częsty krzyk i prośba, która wyrywa się kobietom na fotelach fryzjerskich całego świata. Te obawy są jednak całkiem nieuzasadnione - krótkie fryzury są kobiece, seksowne i pozwalają na wiele różnorodnych stylizacji – od ekstrawaganckich, przez kobiece, dziewczęce po stylowe.

  Krótkie fryzury wyglądają świetnie w każdym wieku,  niezależnie od koloru włosów. Co więcej, nawet cienkie, delikatne włosy, mogą przy krótkim cięciu nabrać objętości i pozwolą stworzyć wspaniałą stylizację nawet w krótkim czasie. Bardzo ważne jest jednak dopasowanie struktury cięcia do kształtu głowy.


 • Dlaczego warto obciąć włosy?

  Nie możesz zdecydować się na krótkie cięcie? Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto to zrobić!

  Krótka fryzura…

  1. … sprawia, że wyglądasz na pewną siebie. W pracy kobiety z krótkimi włosami wydają się być  twardsze i kojarzone z profesjonalizmem. .

  2. … wygląda dynamicznie: podświadomie ludzie będą Cię odbierać w taki właśnie sposób.

  3. … jest zmienna: włosy możesz układać na wiele sposobów, tak często jak tego zapragniesz

  4. … łatwa w utrzymaniu: nie wymaga zbyt wiele czasu spędzanego na suszeniu i stylizacji.

  5. … odsłania Twoją osobowość: krótkie cięcie przyciąga uwagę do Twojej twarzy i biżuterii.

  6. … przyjemnie chłodzi głowę: sprawdza się szczególnie dobrze w upalne dni


  7. … ujmuje lat: dobre cięcie może zastąpić lifting.

  8. … odbudowuje włosy: krótkie cięcie to zdrowy start i remedium na zniszczone włosy.

  9. … wyróżnia: kobiety z krótkimi włosami należą do mniejszości.

  Jeżeli masz długie włosy i boisz się zmian, to do krótkich fryzur możesz zbliżyć się etapami. Możesz na przykład zacząć od sięgającego ramion boba. Jeżeli jest to dla Ciebie nadal zbyt radykalne posunięcie , to przetestuj krótkie stylizacje używając   animacji komputerowych.


 • Sposoby i narzędzia do stylizacji krótkich włosów

  Stylizacja krótkich włosów nie wymaga nadmiaru czasu, ani narzędzi. Jedyne o co musisz zadbać, to:

  • pianka stylizacyjna i wosk
  • przybory do stylizacji brw
  • stopniowane cięcie

  • regularne podcinanie
  • stylizacja krótkich włosów

 • Stylizacja krótkich włosów

  Krótkie włosy wcale nie oznaczają noszenia ciągle tej samej fryzury. Każdego dnia możesz stworzyć nowy look. Spinki, wsuwki i opaski pomogą Ci okiełznać włosy, a ozdoby pozwolą stworzyć przyciągające wzrok stylizacje.

  W poniższym filmie stylista fryzur Armin Morbach pokazuje w jaki sposób szybko zmieniać stylizacje krótkich włosów.

  Gwiazdy w naszej galerii prezentują piękne propozycje krótkich cięć.


 • Film: jak stylizować krótkiego boba

 • Galeria: gwiazdy w krótkich fryzurach

  Krótkie fryzury: Ashlee Simpson-Wentz

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Ashlee Simpson-Wentz

  Kiedy aktorka i piosenkarka zaczynała swoją karierę, nosiła długie, czarne włosy. Może tym właśnie chciała się odróżnić od starszej siostry, Jessiki? Teraz, jako młoda matka, nosi krótkie, jasne blond włosy, które układa na wiele efektownych sposobów.

  Krótkie fryzury: Sami Gayle

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Sami Gayle

  Wybierając krótką fryzurę, młoda aktorka dodała swojemu wyglądowi powagi.. Na zdjęciu aktorka ma tylko 16 lat - aż ciężko w to uwierzyć!

  Krótkie fryzury: Carey Mulligan

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Carey Mulligan

  Carey Mulligan bawi się  fryzurą, podkreślając różnorodny styl i look. Aktorka, nosząc długie włosy raczej nie przyciągałaby uwagi w takim samym stopniu.. Ten styl został chyba wymyślony specjalnie dla Carey!

  Krótkie fryzury: Księżniczka Monako Charlène

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Księżniczka Monako Charlène

  Kilka miesięcy po poślubieniu księcia Alberta, była pływaczka Charlène, ścięła włosy. Teraz nosi krótką fryzurę w stylu Twiggy i nadal wygląda nobliwie.


  Krótkie fryzury: Tilda Swinton

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Tilda Swinton

  Długa warstwa wierzchnia włosów, sprawia że Tilda Swinton wygląda chłopięco, a  jednocześnie bardzo elegancko. Nosząc ją przez lata, aktorka uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy. Takie cięcie podkreśla jej długą, smukłą szyję.


  Krótkie fryzury: Viola Davis

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Viola Davis

  Amerykańska aktorka Viola Davis zmieniła kolor swoich krótkich włosów na głęboki odcień brązu. Asymetryczna grzywka oraz zwiększona objętość fryzury na szczycie i z tyłu głowy optycznie wydłużają i odmładzają twarz.


  Krótkie fryzury: Jenna Elfman

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Jenna Elfman

  Krótka fryzura zdecydowanie odmładza aktorkę Jennę Elfman. Asymetrycznie ścięta grzywka wygląda swobodnie, a jednocześnie niezwykle szykownie.


  Krótkie fryzury: Morena Baccarin

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Morena Baccarin

  Aktorka Morena Baccarin (znana z seriali science-fiction, takich jak na przykład “V”) ścięła swoje charakterystyczne, długie ciemne loki. Obawiała się, że w krótkiej fryzurze będzie wyglądać mało kobieco, jednak oczywiście jej obawy okazały się całkowicie bezpodstawne. Brazylijska aktorka nie straciła ani odrobiny ze swego kobiecego czaru.