PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Letnie upięcia

Letnie upięcia
January Jones związała włosy w kok, co pozwala jej utrzymać kosmyki z dala od twarzy. Jasna czerwona pomadka i kolorowe kolczyki idealnie wpisują się w letni klimat.
© Getty Images

Swobodne upięcia to doskonały pomysł na letnią stylizację. W upalne dni te fryzury mają tę dodatkową zaletę - pozwalają odsłonić twarz i szyję. Świetnie sprawdzą się na plaży, porannym spacerze czy leniwie płynącym popołudniowym spotkaniu.

 • Lato wita nas nowymi stylizacjami i fryzurami. W tegorocznym sezonie modne są swobodne, romantyczne, zabawne i fantazyjne upięcia.

 • Letnie upięcia: Kok zawsze na topie

  Powodów dla których kobiety uwielbiają nosić koki jest bez liku. Koki kochają stylowe damy, tancerki, gwiazdy i modelki. Są wystarczająco plastyczne, by wyrażać indywidualny styl, jednocześnie praktyczne i pięknie wyglądają w letnie dni. Kok można nosić w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W kategorii stylowych, praktycznych fryzur nie mają sobie równych!

  Aktorka January Jones (na zdjęciu powyżej) nosi wysoko związany kok. Końce związanych włosów zostały ukryte pod kokiem, a kilka pasm wymyka się, swobodnie układając się wokół twarzy. Jasna czerwona pomadka i kolorowe dodatki dopełniają letnią stylizację.

 • Krok po kroku: letni kok January Jones

  1. Na włosy nałóż niewielką ilość pudru dodającego objętości. Włosy będą łatwiejsze w układaniu, a kok trwalszy.

  2. Pochyl głowę w dół i zwiąż włosy wysoko na szczycie głowy gumką.

  3. Skręć kucyk tak by utworzył kok. Upnij wsuwkami lub zwiąż drugą gumką. Część końcówek może wystawać spod koka.

  4. Wyciągnij kilka pasm, które mogą układać się swobodnie wokół twarzy. Możesz je też zawinąć za uszami.

  5. Fryzurę utrwal lakierem.

 • Na filmie, Armin Morbach pokazuje jak stworzyć różne rodzaje koków.

 • Film: Stylizacja trzech wariantów koka

 • Piękne fryzury można tworzyć bez końca. W naszej fotogalerii prezentujemy propozycje stylizacji na lato i radzimy jak je wykonać.

 • Fotogaleria: Letnie upięcia

  Updos for Summer Fun: Astrid Bergès-Frisbey

  © Getty Images  

  Letnie fryzury: Kucyk

  Ukochany kucyk zostaje z nami także latem! Z popularnością tej stylizacji ciężko konkurować, ale i kucyk może mieć swoje wersje sezonowe. Astrid Bergès-Frisbey nosi zmierzwioną wersję końskiego ogona. To doskonały pomysł dla tych kobiet, które chcą cieszyć się każdą minutą lata.

  Stylizacja: Na włosach ułóż lekkie fale. Przed wysuszeniem włosów, na wilgotne pasma nałóż sól morską w sprayu. Susząc je nie używaj szczotki, tylko rozczesuj kosmyki palcami. Jeżeli masz naturalnie proste włosy, jest kilka sposobów na ułożenie na nich fal. Możesz użyć lokówki lub skręcać pasma wokół osi i suszyć suszarką. Włosy zbierze w kucyk, pozostawiając kilka luźnych pasm, dla uzyskania swobodnego charakteru stylizacji.

  Updos for the Summer Season: Anna Sophia Robb

  © Getty Images  

  Letnie fryzury: Obwarzanki

  Warkocze zachwycają swoim kobiecym wyglądem i pobudzają artystyczną duszę. Oczywiście zabawa i lato idą ze sobą w parze. Anna Sophia Robb nosząc pięknie splecione obwarzani, podkreślając swój przepiękny uśmiech. Doskonały pomysł na letnie przyjęcie w ogrodzie.

  Stylizacja: Zacznij od wykonania przedziałka z boku głowy. Wydziel prawą i lewą sekcję. Zapleć warkocz dobierany zaczynając od przedziałka. W ten sposób zapleć wszystkie włosy z boku głowy i upnij wsuwkami. Następnie to samo wykonaj po drugiej stronie przedziałka, zaczynając od wysokości ucha. Na koniec utrwal lakierem.

  Updos for the Summer Season: Jessica Hart

  © Getty Images  

  Letnie fryzury: kok

  Koki idealnie sprawdzają się w letnie dni, gdyż są praktyczne i pozwalają utrzymać włosy z dala od twarzy i szyi. Przede wszystkim jednak są po prostu ładne i proste w wykonaniu. Jessica Hart  swoje upięcie dodatkowo ozdobiła okularami, które w połączeniu z kokiem tworzą unikalną stylizację.

  Stylizacja: Na włosy nałóż piankę, co ułatwi ich układanie. Głowę zwieś w dół i zbierze włosy wysoko w koński ogon. Włosy skręcaj do momentu aż uformują owinięty wokół gumki kok. Upnij spinkami i utrwal lakierem.

  Updos for the Summer Season: Sophie Kennedy Clark

  © Getty Images  

  Fryzury na lato: Letnia korona

  Na zdjęciu powyżej widać letnią wersję plecionej korony. Sophie Kennedy Clark nosi swobodną wersję tej zazwyczaj formalnej fryzury. Przedziałek po srodku głowy i luźny splot nadają fryzurze lekki charakter.

  Stylizacja: Na włosy nałóż piankę i wyprostuj je rozczesując grzebieniem. Przedziel pasma po środku i wydziel sekcje  z  tyłu głowy. Włosy zaplataj zaczynając nad uchem z jednej strony. Następnie to samo powtórz z drugiej. Obydwa warkocze połącz układając je na głowie w koronę. Upnij spinkami i utrwal lakierem.

  Updos for the Summer Season: Amanda Seyfried

  © Getty Images  

  Letnie fryzury: Kucyk w twiście

  Końskie ogony już dawno zdobyły uznanie nie tylko jako praktyczne fryzury. Amanda Seyfried nadała nowy look kucykowi skręcając pasma. Ta fryzura sprawdzi się w każdej sytuacji i o każdej porze: na pikniku w parku, letniej imprezie czy przyjęciu.

  Stylizacja: Na włosy nałóż puder dodający objętości, co ułatwi ich układanie. Zbierz pasma wysoko w górze, przedziel na dwie części i skręć. Następnie jedno pasmo owiń wokół drugiego i zwiąż na końcu gumką. Na koniec mocno utrwal lakierem.