PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Mierz wysoko - Upięcia dla włosów o średniej długości

Mierz wysoko
Rooney Mara wysoko upięła średniej długości włosy, zbierając je w kok. Pasmo włosów nad czołem ułożono w kształcie podkowy.
© Getty Images

Włosy do ramion można układać na wiele sposobów. W fotogalerii prezentujemy różne rodzaje upięć – od codziennych po eleganckie. Dzięki naszym wskazówkom, Twoje upięcia utrzymają swój styl przez cały dzień.

 • Włosy sięgające do ramion są wystarczająco długie, by wykonać na nich większość upięć. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku upięć układanych na co dzień. Krótkie pasma włosów nadają lekkości i łagodności poważnym stylizacjom.

 • Wskazówki stylizacyjne: kok Rooney Mary

  Jeżeli masz średniej długości włosy i nosisz je zazwyczaj jako modny bob lub układasz na nich fale, możesz zastanowić się nad inną stylizacjąFryzura Rooney Mary udowadnia jak jeden element fryzury - w tym przypadku pasmo upięte z przodu głowy w kształcie podkowy- może nadać wyjątkowy smaczek tradycyjnemu upięciu. Jeżeli chcesz stworzyć własną wersję tej stylizacji, skorzystaj z naszych wskazówek.

  Narzędzia stylizacyjne: Grzebień, lakier nabłyszczający, żel do włosów, gumka, wsuwki, lakier

 • Wskazówki stylizacyjne:

  • Rozczesz włosy i spryskaj lakierem nabłyszczającym
  • Grzebieniem wydziel pasmo włosów nad czołem. Przedziałki powinny tworzyć trójkąt zbierający się w centralnym punkcie nad czołem. 
  • Nałóż niewielką ilość żelu do włosów, która ułatwi stylizcaję. 
  • Włosy zbierz z tyłu głowy w kok. Ułóż wydzielone pasmo w kształt podkowy. Koniec upnij wsuwką.
  • Fryzurę utrwal lakierem. 

  W naszej fotogalerii prezentujemy inne propozycje ciekawych upięć dla średniej długości włosów wraz ze wskazówkami ich wykonania.

 • Fotogaleria: upięcia i wskazówki stylizacyjne

  Amber Heard

  © Getty Images  

  Amber Heard

  Aktorka Amber Heard swoje układające się w fale, średniej długości włosy spięła w kok nisko przy szyi.

   

  Stylizacja:

  Na włosy nałóż suchy szampon i lekko natapiruj pasma blisko nasady uzyskując większą sprężystość fryzury. Z pomocą lokówki ułóż loki lub fale, a następnie utrwal je lakierem by zachowały swój kształt. Zbierz luźno włosy, upinając je wsuwkami z tyłu głowy, uformuj fryzurę w kształt koka. Na koniec utrwal stylizację lakierem.

  Dianna Agron

  © Getty Images  

  Dianna Agron

  Najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania! Diana Agron pokazuje jak prosty kok komponuje się z twarzą i makijażem, tworząc ładną, kobiecą stylizację.

   

  Stylizacja:

  Na włosy nałóż suchy szampon, usuwając z nich nadmiar sebum. Wszystkie pasma zwiąż wysoko w kok. Przy średniej długości włosów, z pewnością kilka kosmyków może wymknąć się z upięcia, miękko otaczając twarz. Jeżeli wolisz bardziej surowe stylizacje, upnij włosy wsuwkami, co pozwoli utrzymać je na miejscu. W zależności od kształtu twarzy, upięcia możesz nosić z grzywką lub bez.

  Jaime King

  © Getty Images  

  Jaime King

  Jamie King nałożyła na włosy opaskę, która podtrzymuje kształt upięcia.

   

  Stylizacja:

  Włosy przedziel po środku głowy i zapleć po obu stronach. Zbierz warkocze i pozostałe pasma z tyłu głowy i ułóż w kok. Spryskaj lakierem, a następnie nałóż opaskę, która nie tylko ozdobi stylizację, ale także utrwali ją.

  Nicole Richie

  © Getty Images  

  Nicole Richie

  Projektantka mody, aktorka i pisarka Nicole Richie ułożyła swoje średniej długości włosy w upięcie typu banan uzupełnione o grzywkę okalającą twarz.

   

  Stylizacja:
  Na włosy nałóż puder dodający objętości i lekko natapiruj włosy. Zbierz je z tyłu głowy i zwiń ciasno, formując kształt banana. Wsuwkami upnij włosy. Wysusz grzywkę by swobodnie okalała twarz. Lakierem do włosów utrwal fryzurę.

     

  Lily Collins

  Klasyczny, nisko zebrany kok Lilly Collins z przedziałkiem po środku głowy to dowód na ponadczasowość i elegancję tej stylizacji.

   

  Stylizacja:

  Wyprostuj włosy i przedziel je po środku. Zbierz wszystkie pasma w koński ogon, pozostawiając jedno luźno. Podstawa kucyka powinna znajdować się nieco z boku i nisko przy szyi. Koniec kucyka podwiń, tworząc kok. Upnij wsuwkami. Wyciągaj pasma po obu stronach włosy, poszerzając kok. Na koniec luźne pasmo owiń wokół podstawy kucyka. Ukryjesz w ten sposób gumkę i dodasz klasycznemu uczesaniu elegancji.