PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Warkocze

Warkocze
Tworzenie ładnych warkoczy jest łatwe. Wystarczy zebrać włosy i je zapleść. Victoria Beckham zaplotła zaczesane na bok włosy.
© Getty Images

Jeżeli dotychczas bałaś się zaplatać włosy, zachęcamy do zabawy w sploty.  Uwierz nam, z pewnością nie masz do tego dwóch lewych rąk!  Wystarczy zacząć i odrobinę czasu poświęcić na uzyskaniu odpowiedniej wprawy. Na początek proponujemy proste sploty, których nauczysz się wciągu kilku minut. Gdy nabierzesz wprawy w zaplataniu, być może zmierzysz się z warkoczem francuskim a nawet kłosem. Z pewnością jednak proste warkocze nie odbiegają urodą od swych nieco bardziej wyrafinowanych kuzynów.

 • Warkocze stanowią bardzo ważny i atrakcyjny element stylizacji, a poza tym dodają fryzurze uroku. Proste warkocze są piękne, a w dni kiedy włosy nie chcą poddać się stylizacji, stają się najlepszym pomysłem na stylizację. Warkocz to także alternatywa dla końskiego ogona, równie łatwa do wykonania jak skręcanie pasm czy częściowe upięcia. Im więcej praktyki, tym łatwiejsze będzie zaplatanie. Warkocze są także bardzo mocne – przetrwałą wiatr, brzydką pogodę i ćwiczenia fizyczne. A więc do dzieła!

 • Proste jak warkocz

  Fryzura Victorii Beckham, którą pokazujemy na zdjęciu jest Ci z pewnością dobrze znana. Jednak to tylko jeden ze sposobów wykorzystania warkocza w stylizacji. Na szczęście wszystkie sploty są proste w wykonaniu.

  Skorzystaj z pomocy takich produktów jak puder dodający objętości czy suchy szampon. Dzięki nim włosy łatwiej się układają, a pojedyncze pasma nie uciekają ze splotu. Warkocze dobrze zachowają swój kształt, gdy utrwalisz je lakierem. Wosk pomoże ułożyć wymykające się pasma.

  Na filmie, ekspert Schwarzkopf Armin Morbach prezentuje różne rodzaje koków, a wśród nich te z wykorzystaniem warkocza.

 • Film: jak układać kok

 • Fotogaleria: proste warkocze

  Proste warkocze: drobne warkoczyki na szczycie głowy

  © Getty Images  

  Proste warkocze: drobne warkoczyki na szczycie głowy

  Wydziel ok. 5 cm pasmo włosów na szczycie głowy i zapleć je aż po końce. Podobnie postępuj z kolejnymi pasmami. Powtórz czynność po drugiej stronie głowy. Pasma nie muszą być równej szerokości. Ta fryzura daje ogromną przestrzeń dla kreatywności.

  Proste warkocze: podwinięcie

  © Getty Images  

  Proste warkocze: podwinięcie

  Rita Ora dodała do zwykłego splotu ciekawy zabieg. Pasmo włosów po jednej stronie głowy odciągnęła do tyłu i zaplotła, a końce podwinęła kilkukrotnie. Dobrze jest upiąć warkocz spinkami i związać na końcu gumką, którą po skończeniu stylizowania można owinąć pasmem włosów.

  Proste warkocze: zaplatanie włosów zebranych na bok

  © Getty Images  

  Proste warkocze: zaplatanie włosów zebranych na bok

  Kristen Stewart przełożyła włosy na lewą stronę, wydzielając wcześniej jedno pasmo. Zaplotła je po prawej stronie, zaczynając nad prawym uchem i splatając je aż po same końce.

  Proste warkocze: zapleciony koński ogon

  © Getty Images  

  Simple Braids: The Braided Ponytail

  Natasha Bedingfield zaplotła swój koński ogon. Dzięki temu zwyczajna fryzura zamieniła się w wyszukaną elegancką stylizację idealną na wielkie wyjście.

  Proste warkocze: opaska

  © Getty Images  

  Proste warkocze: opaska

  Ta modelka połączyła splot z opaską do włosów. Włosy z przodu głowy zaczesała do tyłu, a pozostałe pasma swobodnie układają się z tyłu głowy. Super proste!