PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Cieniowanie wprawia w ruch

Włosy cieniowane lub stopniowane
Różne wcielenia włosów cieniowanych i stopniowanych
© Getty Images (2) / WireImage

Stopniowanie, cieniowanie, degażowanie, piórkowanie – wiele nazw, jeden cel – piękna, wygodna i pełna energii fryzura. Nierównomiernie skrócenie długości włosów to uniwersalny sposób na nadanie sprężystości lokom, objętości prostym włosom i lekkości ciężkim. Pokażemy Ci najpiękniejsze, cieniowane fryzury i oczywiście krok po kroku wyjaśnimy, jak włosy są cięte.

 • Można nazwać ją najgorętszą fryzurą sezonu albo stopniowanym cięciem włosów. Niezależnie od tego, które określenie uznamy za lepsze, pewne jest jedno: SHAG – bo o nim mowa – może królować na niemal każdej głowie, niezależnie od typu, długości i struktury włosów. Jak zwykle jednak diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli masz bardzo cienkie włosy, uważaj, aby zbyt mocno nie wycieniować końców włosów. W tym przypadku dobre cięcie oznacza wyjątkowo przyjemne dla oka, łagodne przejścia pomiędzy różnymi długościami włosów. W przeciwnym razie, włosy szybko będą wyglądać na zbyt cienkie.

 • Włosy cieniowane – uwaga na strukturę włosów

  Delikatne włosy, dłuższe niż do ramion nie powinny być cieniowane, ponieważ ich końce wyglądać będą na zbyt cienkie. Na czubku głowy, nawet cienkie włosy mogą być stopniowane, co zwiększy ich objętość. Krótkie, delikatne włosy wyglądają świetnie, jeśli wierzchnia warstwa ma co najmniej pięć centymetrów. Pasma włosów tej długości miękko opadają.

  Stopnie zmniejszają ciężar włosów, dlatego są świetną opcją dla grubych włosów. Długie włosy (dłuższe niż do ramion) wyglądają dobrze, gdy są przycięte do wysokości ucha. Stopniowanie orzeźwi też oklapłe loki. Także w tym przypadku trzeba pamiętać o łagodnym łączeniu różnej długości włosów. Jeżeli nie zamierzasz kopiować modnej wśród pudli fryzury, nie obcinaj włosów na czubku głowy zbyt krótko.

 • To pozwoli stworzyć wspaniałą cieniowaną fryzurę

  • Pasemka i refleksy podkreślają wygląd włosów cieniowanych lub stopniowanych. Jeżeli zrobisz je w dwóch lub trzech różnych odcieniach, dodasz fryzurze charakteru.
  • Fryzury oparte na stopniowanych cięciach mogą wyglądać trochę chaotycznie. Wgniecenie kremu, żelu lub wosku w suche włosy, podkreśli indywidualny rys fryzury.
  • Zazwyczaj modelowanie krótkich lub średniej długości, cieniowanych włosów, nie wymaga walki z okrągłą szczotką. Z powodzeniem zastąpi ją płaska szczotka. Susz włosy pod włos, najpierw na jedną stronę, a później na drugą. Na koniec wysusz włosy zaczesując je do przodu i do tyłu. Dzięki tej metodzie, włosy zyskują objętość i połysk, pozostaną gładkie i proste.
  • Jeśli masz grube włosy, poproś fryzjera o degażowanie. W tej metodzie, większe pasma są cięte na kosmyki za pomocą specjalnych, zębatych nożyczek (degażówek). W ten sposób kontury cięcia staną się łagodniejsze, a fryzura będzie mniej zwarta.
 • Podziwiaj cieniowane fryzury gwiazd