PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Nowe pomysły na upięcia

Nowe pomysły na upięcia
Dość już nudnych upięć! Willa Holland pokazuje nam alternatywę. Jej luźno związane włosy podkreślają jej młodzieńczy urok.
© Getty Images

Upięcia to dobrze wypróbowany sposób na stylizację. Zwłaszcza wtedy, gdy koński ogon wydaje się zbyt pospolity, a kok zbyt wyrafinowany. Młode gwiazdy jak Willa Holland wyglądają czarująco młodo i elegancko w nowoczesnych upięciach.

 • Nowoczesne upięcia są nie tylko kreatywne i świeże, ale także łatwe w stylizacji. Sprawdza się to zarówno w przypadku niesfornych jak i nieco zmierzwionych fryzur. W arsenale artystycznych upięć znajdują się takie elementy jak skręcone pasma, warkocze i dodatki. Możliwości własnej ekspresji sa nieograniczone.

 • Układanie włosów w upięcie

  Aktorka Willa Holland pokazuje jak łączyć skręcone pasma, tworząc ciekawą wersję upięcia. Młoda aktora po prostu skrada nam serca (patrz zdjęcia powyżej i poniżej). Skręcone pasma włosów łączone są z tyłu w jedną całość. Wystarczy kilka spinek i inwencja w skręcaniu pasm, a dobrze znana fryzura nabiera całkiem nowego wymiaru. Pokazujemy jak w kilku krokach stworzyć podobne upięcie. To proste!

 • Wskazówki: nowoczesne upięcie

 • Nowe pomysły na upięcia
  Willa Holland prezentuje bardzo swobodną wersję upięcia
  © Getty Images

  1. Dla ułatwienia stylizacji na włosy nałóż najpierw piankę do włosów.

  2. Przedziel włosy z boku i po obydwu stronach wydziel ok 8 cm pasma, które wystylizujesz na końcu.  

  3. Pozostałe włosy z tyłu zbierz, podziel na dowolnej szerokości pasma, skręć i upnij dowolnie wsuwkami.

  4. Wydzielone na początku pasma wygładź i zaczesz do tyłu po obydwu stronach przedziałka, upinając końcówki pod zwiniętymi wcześniej pasmami.

  5. Kilka pasm wyciągnij, podkreślając swobodny charakter fryzury.

  6. Na koniec utrwal lakierem.

  Wolisz zapleść warkocze niż skręcać pasma? Wybór należy do Ciebie! W naszej fotogalerii znajdziesz zdjęcia pięknych fryzur, które mogą Cię zainspirować. Radzimy także jak je stylizować.

 • Fotogaleria: Nowoczesne upięcia

  Nowoczesne upięcia: Skręcone pasma

  © Getty Images  

  Nowoczesne upięcia: Skręcone pasma

  Cobie Smulders także postanowiła upiąć włosy z tyłu, wykorzystując ciekawe element skręconych pasm, które upięte są po jednej stronie głowy. Precyzyjny przedziałek z boku głowy kontrastuje w pozostałymi elementami fryzury i dodaje  fryzurze elegancji.

  Stylizacja: Na włosy nałóż piankę stylizacyjną, by ułatwić ich układanie. Przedziel włosy I wydziel dwa 5 cm pasma po obydwu stronach przedziałka. Pozostałe włosy zwiąż z tyłu głowy, skręć pasma i zbierz włosy w kok. Upnij wsuwkami. Wydzielone na początku pasma skręć upnij z tyłu wsuwkami i spinkami. Utrwal lakierem.

  Nowoczesne upięcia: Duża objętość i Quiff

  © Getty Images  

  Nowoczesne upięcia: Duża objętość i Quiff

  Uniesione z przodu pasma włosów nadają fryzurze Amber Heard świeżość i elegancki charakter.

  Stylizacja: Zwieś głowę w dół i nałóż na włosy puder dodający objętości.
  Z wierzchniej warstwy włosów wydziel szerokie pasmo i odłóż na bok. Pozostałe włosy natapiruj. Zwiąż włosy wysoko w koński ogon, a końce włosów owiń wokół gumki. Jeżeli chcesz uzyskać większą objętość, możesz użyć wypełniacza. Końce włosów upnij wsuwakmi. Wydzielone pasmo włosów natapiruj i upnij wsuwakmi, a na koniec utrwal lakierem.

  Nowoczesne upięcia: Romantyczne upięcie z opaską

  © Getty Images  

  Nowoczesne upięcia: Romantyczne upięcie z opaską

  Dianna Agron często używa dodatków, które nadają upięciom ciekawy wygląd. Na zdjęciach wygląda wyjątkowo młodo dzięki opasce utrzymującej jej włosy z tyłu.

  Stylizacja: Włosy przedziel po środku i zwiąż nisko w kucyk. Zwiń włosy tworząc kok i upnij spinkami. Wyciągnij kilka pasm i nawiń je na lokówkę formując delikatne fale. Na koniec nałóż opaskę, która utrzyma włosy z tyłu głowy.

  Nowoczesne upięcia: Kucyk

  © Getty Images  

  Nowoczesne upięcia: Kucyk

  Aktorka Kate Mara nosiła długie, ciemne włosy. Teraz woli odcień blond i krótszą wersję boba. Ta długość nadal świetnie nadaje się do tworzenia rozmaitych upięć.

  Stylizacja: Na włosy nałóż puder dodający objętości, by były łatwiejsze w układaniu. Włosy zwiąż luźno w kucyk. Po obu stronach wydziel pasma i skręć je, a następnie dołącz do kucyka. Na koniec utrwal lakierem.

  Updos: Julianne Hough

  © Getty Images  

  Modern Updos: Chignon with Braided Hair Element

  Actress Julianne Hough is known for her inventive hairstyles. Here, she turned her classic chignon into an eye-catching work of art.


  Styling: Hang your head upside down to apply gel wax in the area of the braid element (the lower back of the head). Start French braiding your hair at the nape of your neck. Starting at ear level, continue with a regular braid to finish the braid. Combine the rest of the hair and the braid to form a loose chignon. Secure the chignon with hidden bobby pins

  Nowoczesne upięcia: Nisko zebrany kok z przedziałkiem

  © Getty Images  

  Nowoczesne upięcia: Nisko zebrany kok z przedziałkiem

  Styl Roone Mary śledzimy z uwagą od czasu jej występu w roli Lisbeth Salander w filmowej wersji książki Stiega Larssona „Dziewczyna z tatuażem”. Wystąpiła w nim w krótkich, ciemnych włosach. Na zdjęciu widzimy ją w nisko upiętym koku z przedziałkiem. W obydwu wersjach stylizacji wygląda stylowo i elegancko.  

  Stylizacja: Na włosy nałóż niewielką ilość żelu i zrób przedziałek. Zaczesz włosy do tyłu i zwiąż nisko w kok. Upnij go spinkami i utrwal lakierem.