PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Wielki Gatsby – styl lat dwudziestych

Wielki Gatsby – styl lat dwudziestych
Prezentujemy nowoczesne wersje fryzur z lat 20-tych
© Fairchild Archive

Moda i styl z lat 20-tych systematycznie powraca do łask. Wielka zmiana konwenansów, tradycji, mody, które przyniosły te niezwykłe lata nieustannie przyciąga uwagę i inspiruje. Polecamy stylizacje nawiązujące do tamtej epoki.

  • Niektóre z modowych przełomów są tak ciekawe, że znajdują swe odbicie w kolejnych odsłonach. Tak właśnie jest z modą z lat 20-tych. Współczesne wersje fryzur z tamtej epoki mają w sobie nutę nowoczesnej elegancji. Ale klasyczne wyciskane fale nosi się teraz w bardziej elastycznej wersji. Nowoczesne techniki cięcia nadają także fryzurom większej wielowymiarowości. A upięcia czesane są w bardziej codzienny, niewymuszony sposób.

  • Fotogaleria: Fryzury w stylu Gatsby

  • Glamour, błyszcząco i ekscentrycznie – styl z Wielkiego Gatsby

    Aktorka Louise Brooks spopularyzowała na początku XX wieku krótki bob. Wiele kobiet naśladowało wtedy jej styl. Nawet dzisiaj, lata 20-te wciąż są inspiracją dla naszych wyborów stylizacyjnych. Przecież słynna „mała czarna” Coco Chanel znajduje się w niemal każdej szafie. Wówczas była jedynie ramą, tłem dla wspaniałych łańcuchów, połyskujących dodatków i wspaniałej biżuterii. Wybierając właśnie jeden z tych dodatków, przywołasz wspomnienia czasów Wielkiego Gatsby. Może w pracy albo na najbliższej, tematycznej imprezie przyda się nieco kreatywnego tchnienia rodem z minionego stulecia?

  • Od Wielkiego Gatsby po Chłopczycę

    W swoich szafach chłopczyce musiały mieć choć niektóre rzeczy z poniższej listy: cekiny, mokasyny, grzywki, jedwabne pończochy, sukienki z obniżonym stanem. Ten dekadencki styl pozwalał na noszenie dużej ilości biżuterii i ekstrawaganckich dodatków. Chcesz tak wyglądać? Makijaż powinien być elegancki: usta w kolorze wiśniowej pomadki, szerokie kreski nad oczami i połyskujący cień do powiek.

    Wskazówka: A może chcesz ten retro styl przenieść na stylizację do pracy? Szukaj inspiracji wśród haseł „chłopczyca” i  „lata 20-te”.