PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Fryzury lat 80-tych

Fryzury lat 80-tych
Kolorowe pasma, jaskrawy makijaż, jasne kolory lakierów do paznokci. To typowe znaki rozpoznawcze stylu z lat 80-tych (zdjęcie po lewej). Obok prezentujemy złagodzoną, współczesną wersję tego looku – różowe usta, delikatne fale i t-shirt z nadrukiem.
© Getty Images

Czas na przygodę z kolorami i pełną ekspresji modą. To Twoja bajka? Ciężko o lepsze źródło inspiracji niż wielobarwne i odważne stylizacje z lat 80-tych. Nawet jeżeli karbowane włosy nie do końca wpisują się w Twój styl, z pewnością polubisz łagodniejsze warianty tych stylizacji.

 • Wszystko jest dozwolone - to motto szalonych lat 80-tych. Wielość kolorów i stylizacji sprawia, że niejedna propozycja z tamtej dekady jest daleka od wyrafinowania i smaku. Z bardziej przekonywujących motywów, z tego okresu, warto pamiętać jednak o obszernych swetrach, legginsach i kombinezonach, bo wiele kobiet do dziś trzyma w swoich szafach różne wersje tych ubrań. A fryzury? Lata 80-te to przede wszystkim objętość, krótsze włosy z przodu głowy i dłuższe z tyłu.

  Fale i karbowane włosy to charakterystyczny element stylizacji z lat 80-tych. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

 • Galeria inspiracji latami 80-tymi

  Fryzury lat 80-tych: Karbowane fale

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Fryzury lat 80-tych: Karbowane fale

  Piosenkarka Annie Clark (po lewej) i modelki na pokazie Stelli McCarteney (po prawej) noszą podobne fryzury - karbowane fale. Annie zbudowała ekstrawagancki choć swobodny look, a zielony cień do powiek doskonale uzupełnił tę stylizację. Na wybiegu zobaczyliśmy nieco lżejszą wersję tej stylizacji, gdzie karbowane są jedynie pasma włosów i kucyk.

  Fryzury lat 80-tych: Krótko z przodu, długo z tyłu

  © Getty Images  

  Fryzury lat 80-tych: Krótko z przodu, długo z tyłu

  U modelki na pokazie Marca Jacobsa widać inspiracje motywami lat 80-tych: długość włosów rozwijająca się ku tyłowi głowy. Ta propozycja łączy klimaty punkowe i gotyckie – widzimy to zwłaszcza  w mocno podkreślonych oczach.

  Fryzury lat 80-tych: Duża objętość i loki

  © Getty Images  

  Fryzury lat 80-tych: Duża objętość i loki

  Znów jesteśmy na pokazach Marca Jacobsa, gdzie modelki prezentują siłę loków i naprawdę dużej objętości. Widać, że mało wyrazisty styl nie miał zbyt wielu zwolenników w latach 80-tych. Całości dopełniły wybijające się kolory, spodnie o wysokim stanie i pasek wokół talii.

  Fryzury lat 80-tych: Włosy na bok

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Fryzury lat 80-tych: Włosy na bok

  Uniesione i ułożone na bok włosy to także znak lat 80-tych. Ten kobiecy look świetnie kontrastuje z biznesowym uniformem tamtych czasów – obszernym garniturem i poduszkami na ramionach.

  Fryzury lat 80-tych: Gumki

  © indigitalimages.com  

  Fryzury lat 80-tych: Gumki

  Kolorowe gumki w dużych ilościach? Witamy w latach 80-tych. Wszyscy wiemy, że gumki mogą być zwykłe ale i bardzo wyszukane. Liczą się zwłaszcza te, które wprowadzają dobry akcent kolorystyczny dla upięć i częściowych upięć.

 • Wczoraj i Dziś – raz błyszcząco, raz delikatnie

  Fryzury retro są znowu modne. Jednak, jak to bywa, znakiem naszych czasów stają ich zaktualizowane wersje. Zostały przede wszystkim dopasowane do naszych obecnych potrzeb w zakresie naturalności i minimalizmu. Dzięki temu jaskrawe kolory i stroje nabierają łagodności.

 • 1980s Hairstyles
  Neonowe kolory, krótkie cięcia kontra biznesowy look. Która wersja lepsza?

  Po lewej: Lata 80-te w pełnej krasie. Krótkie włosy z dłuższą grzywką i neonowa kurtka, odsłaniająca nadruk na koszulce. Lśniące wysokie legginsy modelki i zastosowane dodatki powodują, że ten styl musi być zauważony.

  Po prawej: Całkowicie odmienna propozycja, nieco minimalistyczna ale nadal w klimacie lat 80-tych. Włosy misternie ułożone w górę. Krótki sweter zestawiony został ze spódnicą o wysokim stanie. Kolorystyka, nie tak krzykliwa, pasuje nawet do biura - jest pełna smaku i wyrafinowania. Jednym Silnym akcentem stała się neonowa, różowa torebka, która podkreśla strój.


 • Isnpiracji muzycznych do tworzenia tych, i podobnych, stylizacji możecie szukać wśród hitów taki jak:

  Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

  Cindy Lauper: I Drove All Night

  Tiffany: I Think We’re Alone Now

  Bananarama: Venus

  Nena: 99 Luftballons

  Bonnie Taylor: Holding Out For a Hero

  Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

  Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody