PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Stopniowany bob na ratunek!

Fryzury typu bob
Bob z dłużej stopniowanymi włosami z boku nigdy nie jest nudny.
© Getty Images

Bob to klasyka wśród fryzur. Kobiety często wybierają ten styl najprawdopodobniej dlatego, że jest prosty, ale nie kanciasty, krótki, ale bardzo zmienny. Według najnowszych trendów, do klasycznej fryzury typu bob, musisz dodać asymetrycznie stopniowane włosy. Tutaj dowiesz się, kto może nosić taką fryzurę i jak o nią dbać. Nie każda struktura włosa pozwala na cięcie w stylu bob. O tym także powiemy.

 • Oryginalny kształt fryzury typu bob to włosy o długości do brody, o jasno określonej linii. Bob jest jedną z najbardziej popularnych fryzur na świecie, bo jest łatwy do wykonania i utrzymania. Przez lata bob rozwijał się, a długość włosów stała się bardziej zróżnicowana i teraz może sięgać od ucha do ramion. Oznacza to, że można optymalnie dostosować styl do proporcji twarzy. Dotyczy to w szczególności najnowszej interpretacji boba o włosach mocno ściętych po jednej stronie.
   
  Jeśli masz raczej pociągłą twarz, wybierz fryzurę tak krótką, jak to możliwe. Pozwoli to skupić uwagę na twarzy. Stopniowanie doda lekkości i życia, fryzura nie będzie klapnięta. Bob o miękkich liniach jest najlepszy w przypadku delikatnie rzeźbionych rysów twarzy. Do okrągłej twarzy najlepiej pasuje bob z dłuższym cięciem, o zredukowanej objętości po bokach.

 • Bob dobrze wygląda na głowie (prawie) każdej kobiety

 • Bob dobrze wygląda na głowie (prawie) każdej kobiety

  Bob niewiele wymaga od struktury włosów. Może przemienić nawet delikatne włosy we wspaniałą fryzurę. Fale i loki również nadają się do nowych, lekko figlarnych fryzur typu bob. Włosy mocno kręcone i po trwałej znane są z tego, że nie poddają się żadnej kontroli. Dlatego mogą okazać się dość problematyczne nawet w tym przypadku, zwłaszcza jeśli chodzi o grzywkę. Faktycznie, te dwa wyjątki przemawiają przeciwko wyborowi fryzury typu bob. Kobiety, które mają mocną trwałą uzyskają przy tym cięciu raczej efekt piramidy. Małe więc szanse, że ucieszy je ta fryzura.

 • Najlepszy na świecie – bob!

  Ogólnie, bob jest łatwy w utrzymaniu. Przy odpowiednim cięciu, nie potrzebuje wiele zachodu przy stylizacji. Im krótsze i bardziej precyzyjne cięcie, tym częściej fryzura musi być podcinana przez fryzjera (krótszy bob co cztery tygodnie, a dłuższy – co sześć do ośmiu tygodni).