PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Geometria kucyka

Geometria kucyka
Nas zachwyciła wyrafinowana perfekcja kucyka zaproponowanego przez Fendi Fashion.-przeplatające się pasma są doskonale widoczne na jasnych włosach.
© Getty Images

Klasyczny kucyk zyskał właśnie swoją kolejną wersję. Tym razem jest to propozycja wykorzystująca geometryczne kształty. Radzimy, jak stworzyć ten wyjątkowy nisko wiązany kucyk.

 • Z przodu wygląda niepozornie - zwyczajny kucyk, gładko zaczesany do tyłu. Ale wyjątkową stronę tej fryzury odkryjemy dopiero podziwiając ją z tyłu. Szerokie pasma, spotykając u nasady włosów, krzyżują się i łączą w kucyk po środku szyi. Ten prosty element stylizacji czyni ją absolutnie wyjątkową.

 • Jak czesać kucyk z geometrycznymi elementami?

  Po pierwsze, potrzebujesz odpowiednich narzędzi:

  Grzebienia, wosku, wsuwek i cienkiej gumki

 • Wykonaj te czynności krok po kroku:

  1. Niewielką ilość wosku rozetrzyj na dłoniach i wygładź włosy palcami, by następnie rozczesać je grzebieniem do tyłu. Jeżeli masz niesforne lub kręcone włosy,  najpierw nałóż na nie produkt termoochronny i następnie wyprostuj prostownicą.

  2. Podziel włosy na trzy pasma – środkowe na wysokości czoła oraz dwa po bokach.

  3. Środkowe pasmo ponownie rozczesz grzebieniem i przedziel na dwie równe części. Następnie skrzyżuj pasma z tyłu głowy i upnij wsuwkami.

  4. Kolejnym krokiem będzie poprowadzenie pasm bocznych tak, by układały się wzdłuż końców pasm środkowych, przykrywając wsuwki. Pasma boczne i ich końcówki warto ponownie rozczesać przed związaniem ich w kucyk.

  5. Zwiąż kucyk gumką, a wyciągnięte z niego cienkie pasmo włosów owiń wokół podstawy ogona. Koniec zabezpiecz wsuwką.

  6. Całość warto mocno utrwalić lakierem.

 • Ta fryzura jest idealna dla kobiet, które lubią przyciągające wzrok fryzury.