PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Jak przedzielić włosy?

Przedziałek, zrobiony w innym niż zwykle miejscu może niesamowicie zmienić Twój wygląd - zarówno na plus jak i minus. Poznaj sekrety dobrze dobranej fryzury z przedziałkiem.

 • Anna Wintour
  Fryzura szefowej Vogue’a Anny Wintour słynie z perfekcyjnego przedziałka. Linia jest doskonała, jak wszystko inne, co dotyczy jej osoby.
  © Getty Images

  Przedziałek na środku znowu staje się modny. Kiedyś uważany był za relikt z czasów dzieci-kwiatów, teraz Madonna i Gwyneth Paltrow zapewniły mu nową pozycję w świecie mody. Przedziałek wraca do łask. Niestety, taki wygląd nie jest odpowiedni dla każdego. Zanim zdecydujesz się rozdzielić włosy na środku, rozważ kilka kwestii.

  Przedziałek na środku jest najlepszy dla osób o małych twarzach

  Z przedziałkiem na środku, włosy tworzą oprawę całej twarzy. Przedziałek w tym miejscu sprawia, że okrągła twarz wydaje się jeszcze okrąglejsza. Jest również mało pomocny, jeśli chcesz ukryć zmarszczki wokół oczu albo na czole. Kręcone włosy świetnie komponują się  z przedziałkiem na środku, podczas gdy proste i cienkie przypominają w tym samym uczesaniu strączki, a nie na gładkie i lśniące grzywy. Jeśli Twoje włosy są farbowane, przedziałek na środku przyciągnie uwagę do odrostów.

 • Przedziałek na boku

  Przedziałek na boku pasuje większości kobiet. Asymetria całkiem dobrze ukrywa wszelkie niedoskonałości twarzy oraz drobne skazy kosmetyczne, jak duży nos czy cofniętą linię brody. Co więcej, przedziałek na boku sprawia, że szerokie twarze wydają się węższe, a zmarszczki mniej widoczne. Polecamy również zmianę miejsca przedziałka, trochę na prawo lub na lewo, od czasu do czasu albo przeniesienie go na drugą stronę. To doda włosom sprężystości, a fryzurze objętości.

 • Przedziałek w zygzak nie musi być równy

  W latach 80-tych, przedziałek w zygzak był dokładnie wyrysowany, ale obecnie taka schludność uważana jest za staromodną. Niedokładne, meandrujące przedziałki są teraz najmodniejsze. Nie przejmuj się specjalnymi grzebieniami do czesania przedziałka w zygzak, gdyżstwarza to tylko niepożądaną schludność. Zamiast tego, zaczesz włosy do tyłu i przytrzymaj je jedną ręką. Przy pomocy grzebienia lub innego cienkiego przedmiotu, narysuj zygzakowatą linię od przodu, do tyłu głowy. Teraz puść włosy na obie strony i przeczesz je. Możesz zastosować lakier do włosów, aby utrwalić fryzurę.

 • Doskonałe przedziałki prosto z wybiegów

  Ann Demeulemeester

  © AFP / Getty Images  

  Ann Demeulemeester

  Niedokładny, nierówny przedziałek uzupełnia surową modną linię Ann Demeulemeester.

  Andrew Gn

  © Fairchild Archive  

  Andrew Gn

  Tak, możesz mieć przedziałek na boku i jednocześnie czub. Andrew Gn pokazał taki styl podczas Tygodnia Mody w Paryżu.

  Chanel

  © Getty Images  

  Chanel

  Dom mody Chanel proponuje akcentowanie starannego przedziałka z boku - modelki użyły kredek do oczu dla uzyskania tego wyglądu.

  Salvatore Ferragamo

  © Getty Images  

  Salvatore Ferragamo

  Przedziałek przesunięty mocno na bok i wyraźne linie, podkreślają cechy twarzy modelki na pokazie Salvatore Ferragamo.

  Stella McCartney

  © Getty Images  

  Stella McCartney

  Przedziałek na środku celowo ukazuje odrobinę ciemniejsze włosy u nasady. Fryzura doskonale kontrastuje z letnią sukienką, zaprojektowaną przez Stellę McCartney.

  Chloé

  © Getty Images  

  Chloé

  Gładkie i lśniące włosy z przedziałkiem na boku i sukienka Chloé tworzą idealną całość.