PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Krótkie i bardzo krótkie fryzury

Krótkie i bardzo krótkie fryzury
Aktorka Julianne Hough poddała się nowemu trendowi i pożegnała długie pasma.
© Getty Images

Krótka fryzura pozwala w upalne dni odsłonić szyję i nadać stylizacji wakacyjnej lekkości. Zrezygnuj z bujnej grzywki i pozwól sobie na odrobinę szaleństwa z modną krótką fryzurą. Zapraszamy do obejrzenia wybranych propozycje krótkich i bardzo krótkich fryzur.

 • Obcięcie długich włosów nie jest łatwą decyzję, szczególnie zważywszy na czas potrzebny do ich odzyskania. Ale krótka fryzura może ułatwić Ci uzyskanie modnego looku, o jakim zawsze marzyłaś i okazać się pomocna w procesie regeneracji włosów. Krótkie włosy przykuwają zwracają uwagę na twarz i wydobywają jej piękno. Łagodne, kobiece rysy, zmysłowe usta, makijaż i biżuteria sprawią, że Twój kobiecy nie pozostanie niezauważony. Wiele aktorek i celebrytek postawiło już na modne cięcie i podobnie jak Julianne Hough żegna długie włosy.

 • Krótka fryzura krok po kroku

  Zanim zdecydujesz się na cięcie, warto sprawdzić jak będziesz się czuć w krótkich włosach. Jest jeszcze kilka fryzur pośrednich przed ultra krótkim pixie jak krótkie boby, dłuższe pixie czy fryzury na chłopczycę. Wybierając pośrednie rozwiązanie możesz łatwiej powrócić do dłuższych włosów, jeżeli nowa fryzura okaże się dla Ciebie mało satysfakcjonująca. Choć prawdą jest, że krótkie cięcie będzie fascynującą przygodą i być może to jest właśnie ta decyzją, którą powinnaś podjąć!

 • Jak wybrać krótką fryzurę?

  Zanim wybierzesz nową krótką fryzurę, warto określić kształt twarzy i do niego dopasować cięcie:

  Twarz okrągła: Asymetryczne pixie i sprężysty top są idealne do twarzy okrągłych, które wydają się węższe.

  Kwadratowy kształt twarzy: Sprzyja im bob układany w swobodny sposób. Cieniowanie łagodzi linię brody, a grzywka ukrywa kwadratową linię czoła.

  Twarz owalna: Niemal wszystkie fryzury wyglądają dobrze przy owalnym kształcie twarzy. Układające się wokół niej pasma, nadają fryzurze łagodny, frywolny charakter.

  Twarz w kształcie serca: Jeżeli twoja twarz ma kształt serca, dobrze pasować będą cięcia typu bob z pasmami układającymi się w poprzek czoła oraz fale.

 • W naszej fotogalerii znajdziecie przykłady fryzur krótkich i jeszcze krótszych, które mogą zainspirować Cię przy wyborze cięcia.

 • Fotogaleria: fryzury krótkie i krótsze

  Krótkie i bardzo krótkie fryzury

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Bob

  Bob należy do kanonu fryzjerskich stylizacji. Jeżeli zastanawiasz się nad nową fryzurą, możesz wybrać tę jako przejściową. Bob pozwala z łatwością wrócić do długości, a gdy nadchodzi chwila zwątpienia włosy można nadal związać w kucyk. Na zdjęciu powyżej Jennifer Lawrance ułożyła na włosach fale. Dzięki temu jej bob ma mniej formalny charakter. Dla uzyskania tego efektu na wilgotne włosy wystarczy nałożyć wodę morską w spray`u.

  Krótkie i bardzo krótkie fryzury

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Paź

  W tej fryzurze Michelle Williams wygląda młodo i kobieco. Włosy z przodu układają się wpoprzek czoła, a na końcu zawinięte zostały za uchem. Niewielka ilość lakieru ułatwi utrzymanie kształtu fryzury.

  Krótkie i bardzo krótkie fryzury

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Krótki bob

  Chloe Sevigny nosi krótką wersję boba, bardzo bliską pixie. Włosy z tyłu są krótkie, a dłuższe pasma z przodu układają się po bokach twarzy. Kosmyki z boku częściowo przykrywają ucho. Po wysuszeniu włosów, rozetrzyj w palcach niewielką ilość wosku i nadaj kształt fryzurze, układając ją rękoma.

  Short Hairstyles: The Garcon Haircut

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury

  Carey Mulliga z klasą i gracją nosi chłopięcą fryzurę. To cięcie podkreśla piękne rysy twarzy aktorki. Ta fryzura jest idealna dla kobiet o delikatnych włosach. Wierzchnia sekcja włosów jest zaczesana do przodu i łączy się z bardzo krótkimi włosami po bokach. Końce włosów można podkreślić woskiem. Lakier nabłyszczający podkreśli urok stylizacji.

  Short Hairstyles: The Eton Crop

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Paź

  Paź nie jest tak krótki jak pixie. Audrey Tautou prezentuje elegancką wyrafinowaną wersję tej stylizacji. Zmierzwione włosy naturalnie okalają twarz aktorki. Cięcie wymaga regularnego trymowania.

  Short Hairstyles: The Pixie Cut

  © Getty Images  

  Krótkie fryzury: Pixie

  Pixie podkreśla każdy element twarzy. Ta fryzura daje kobietom siłę i pewność siebie. Niezależnie od tego czy towarzyszy jeansom, czy wieczorowej sukni, ta stylizacja z pewnością nigdy nie zdominuje Twojego wyglądu. Pixie podkreśla piękno Charlize Theron. Stylizacja nie wymaga wiele poza pastą matującą, woskiem lub kremem do układania. Fryzurę wystarczy ułożyć palcami.