PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Letnie stylizacje: okulary we włosach

Letnie stylizacje: okulary we włosach
Proste włosy, przedziałek po środku i okrągłe okulary przeciwsłoneczne w rozmiarze XL – oto powiew lat 70. w kolekcji Emilio Pucci.
© Getty Images

Cześć słoneczko! Czas powitać Cię odpowiednio dobraną kolekcją okularów przeciwsłonecznych. Przedstawiamy najnowsze trendy, kolory i kształty, które nie zwracać będą uwagę innych. Szczególnie w towarzystwie odpowiednio dobranych stylizacji!

 • Jasne jak słońce: okulary przeciwsłoneczne to nieodzowny element letnich stylizacji. I nie stoją za tym wyłącznie względy praktyczne. Ich kolory i kształty stają się po prostu częścią wizerunku. Wielobarwne oprawki i szkła dostarczają niezapomnianych wrażeń także w letnim sezonie 2015.  Nie można pominąć ciekawych kształtów oprawek: od dużych i okrągłych, przez kocie po wąskie i owalne – każdy znajdzie model idealnie pasujący do urody. Same okulary przeciwsłoneczne nie wystarczą jednak by stworzyć modny look  – całość wymaga także odpowiedniej stylizacji włosów.

 • Okulary we włosach: Letnie fryzury i okulary przeciwsłoneczne

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Gładkie uczesane i lustrzanki

  Odbijające światło szkła w kolorze lodowego błękitu, zieleni lub czerwieni zachodzącego słońca – to jest modne! Propozycja Marca Caina: Oceaniczne błękitne szkła i gładko ułożone do tyłu włosy.
  Szczególnie pożądane w tym sezonie: Okulary częściowo odbijające promienie słoneczne. Szkła tylko częściowo odbijają promienie, tworząc ciekawe wzory.

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Kucyk i duże oprawki

  Ciężkie, polimerowe, drewniane lub rogowe oprawki przykuwają uwagę. Odpowiednio dobrana do nich fryzura to już swoista modowa deklaracja. Propozycja Marca Jacobsa: kok upięty wysoko nad czołem, tuż nad linią włosów, pozostawia mnóstwo przestrzeni dużym rogowym oprawkom. Pojedyncze wymykające się z upięcia pasma włosów łagodzą surowy wygląd stylizacji.

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Koci look

  Modny trend retro przywraca do łask kocie oprawki. To tegoroczny must have! Michael Kors pokazuje jak nosić oprawki o tak wyrazistym kształcie – delikatną ramę okalają łagodne fale i swobodnie związany kucyk.

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Dziecięco i kolorowo

  Kolorowe oprawki to absolutny hit tego sezonu. Im większe kontrasty, tym lepiej! DKNY proponuje także wyjątkowe połączenie fryzury: zielone oprawki i wsuwki.  W tej stylizacji pojedyncze pasma (zazwyczaj jedynie krótkie włosy nad czołem) ułożono na czole formując fale. Do ich wykonania przyda się żel, a dobrym uzupełnieniem stylizacji będą przedziałek zygzak i kucyk.

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Warkocze i pilotki

  Pilotki ponownie fundują nam wysokie loty! Modny wzór i delikatne oprawki to kolejny hit tego lata. Jean Paul Gaultier łączy te klasyczne okulary z szeroko plecionymi warkoczami z. Gotowi do startu!

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Pixie i owal

  Nie wszystkie oprawki i szkła muszą być okrągłe, kształty eliptyczne radzą sobie w tym sezonie równie dobrze! Owalne okulary przeciwsłoneczne wyglądają nowocześnie.. Szeroka oprawka okularów i zmierzwione pixie to propozycja House of Holland.

  Summer hairstyles: Sunglass styling

  © Getty Images  

  Okulary we włosach: Przedziałek i wielobarwne szkła

  Wielobarwne szkła wprowadzają w letni nastrój. Od na wpół transparentnych po nieokiełznane wzory – z nimi raczej nie czekają nas szare dni. Te ekstrawaganckie okulary wymagają delikatnych oprawek. Marco De Vincenzo proponuje do nich elegancki look hippie – łączy okrągłe szkła w kolorach tęczy z gładko uczesanymi włosami i przedziałkiem po środku.