PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Zaplecione włosy: Rasta-warkocze

Zaplecione włosy: Rasta-warkocze
Karaibski look: rasta warkocze powracają w pełnej krasie
© Getty Images

Zaplatamy! Powraca moda z lat 90-tych, a wraz z nią rasta-warkocze. Do tego karaibskie klimaty dopełnią klimat tej stylizacji. Doskonała propozycja na lato: Ikony stylu jak Rita Ora już polubiły look afro. Tym, którzy chcą mocniej wczuć się trendy etno, polecamy dredy.

Nowy, letni look. Rasta (zarówno plecione jak i skręcane pasma), to doskonała propozycja na wakacyjną stylizację pełną luzu, która nie tylko może wyglądać elegancko, ale jest też niesamowicie praktyczna.


 • Dlaczego powinnaś wybrać wygląd Rasta?

  ...będziesz trendsetterem
  ...odsłonisz twarz
  ...zyskasz wiele możliwości stylizacyjnych
  ...zdobędziesz odświeżający wygląd bez konieczności cięcia czy farbowania włosów.

 • Rasta look: warkocze

 • Rasta look: warkocze
  Aktorka Zoë Kravitz w długich warkoczykach
  © Getty Images

  Cienko plecione warkocze służyły oryginalnie kobietom do poskromienia burzy, kręconych włosów. W międzyczasie stały się popularną fryzurą, która nie chce wyjść z mody.

  Zaletą fryzur rasta jest to, że są tak różnorodne, że można testować różne wersje warkoczyków. Na przykład warkocze Casamas (od senegalskiego Casamas- czyli grube warkocze) plecione są bardzo ściśle. Mikro warkocze wprost przeciwnie zaplata się na bardzo cienkich pasmach od nasady włosów. Zoe Kravitz wybrała trzecią opcję: warkocze afro: mają długość nieprzekraczającą 10 cm, włosy na pozostałej długości układają się swobodnie jak proste włosy.
  Nasza wskazówka: na końce możesz nałożyć olejek, który nada włosom piękny połysk.

 • Rasta warkocze: propozycje stylizacji

 • Rasta warkocze: propozycje stylizacji
  Gwiazda pop Rita Ora w mini warkoczach
  © Getty Images

  Warkocze dają tak wiele możliwości stylizacyjnych, a styl rasta z pewnością uchroni od nudy. Kucyk, upięcie, grzywka, kok, pół-upięcie – uczesań można tworzyć bez liku. Dodatkowy atut: warkocze są ciężkie i stabilizują fryzurę. Masz kompana na gorące letnie dni i festiwalowe weekendy. Warto pamiętać, że styl rasta świetnie wygląda także na włosach blond! 

 • Rasta look: miksujemy

 • Rasta look: miksujemy
  Delikatne dredy
  © Getty Images

  Dla tych, którzy chcą zoptymalizować rasta look, mamy propozycję łączącą warkocze i dredy. Skręcone pasma wierzchniej warstwy włosów i zaplecione na końcach – to propozycja Franziski Michael, którą zaprezentowała na Tygodniu Mody w Berlinie 2015. Stylizacja sezonu!

  Wskazówka: Delikatne warkocze świetnie pasują do kobiecych stylizacji- zwiewnych sukienek, wysokiej jakości tkanin i naturalnych odcieni (beże, biele, kremy).