Pielęgnacja | Suszenie suszarką

Wskazówki na wagę złota: jak suszyć włosy

Przypominasz sobie blask, jakim mieniły się Twoje włosy zaraz po wyjściu od fryzjera? Wyglądały zdrowo i pięknie! Suszenie włosów w domowym zaciszu rzadko jednak daje takie rezultaty, a często nawet wręcz odwrotne. Wbrew pozorom jednak czynność ta nie wymaga tajemnej wiedzy i lat doświadczenia. Poniżej dzielimy się z Tobą najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak suszyć włosy, by prezentowały się nienagannie i zachowały swój zdrowy wygląd.

Prawidłowa technika suszenia włosów jest łagodna dla ich delikatnej struktury i sprawia, że fryzura nabiera sprężystości i połysku. Przede wszystkim istotne jest to, jakiej suszarki używasz. Ważne abyś była w stanie dostosować temperaturę i siłę strumienia powietrza do własnych potrzeb, a także w zależności od okoliczności. Zatem wskazane są suszarki z co najmniej dwoma ustawieniami, w tym ustawienie niskiej temperatury.

Struktura włosa może ulec uszkodzeniu jeśli suszysz włosy zbyt długo bądź za gorącym strumieniem powietrza. Rezultatem naszych zaniedbań mogą być suche włosy z rozdwojonymi końcówkami oraz podrażniona skóra głowy.

Co będzie Ci potrzebne?

Te kosmetyki i narzędzia pozwolą Ci właściwie i bezpiecznie wysuszyć włosy: środek przeznaczony do termoochrony włosów, duża płaska szczotka, dyfuzor i spinki do upinania pasm.

Jak suszyć włosy: praktyczne porady

Zgromadziliśmy dla Ciebie dziesięć cennych wskazówek stylizacyjnych odpowiadających na pytanie jak szybko wysuszyć włosy bez narażania ich na przesuszenie. Pokażemy Ci jak prawidłowo je suszyć, aby zdrowo lśniły.

  1. Jeśli to możliwe, nie używaj najcieplejszego nawiewu dostępnego w ustawieniach Twojej suszarki. Powietrze nie powinno parzyć skóry głowy.
  2. Zachowaj odległość! Trzymaj suszarkę w odległości co najmniej 20 cm. od Twoich włosów.
  3. Jeśli masz cienkie włosy, ustaw słabszy nawiew, co pomoże Ci zminimalizować stopień ich splątania.
  4. Osusz kolejno każde pasmo włosów od nasady po jego końce. Technika ta zapewnia wygładzenie zewnętrznej warstwy, co jest podstawą zdrowych, błyszczących i właściwie chronionych włosów.
  5. Ważne, abyś zmieniała położenie suszarki tak, by strumień ciepłego powietrza nie był skierowany przez długi czas w to samo miejsce. Zalecamy podzielenie włosów na kilka partii i upięcie ich spinkami. Rozpocznij suszenie włosów od linii włosów nad szyją, przemieszczając się w górę aż do czubka głowy. Tym sposobem unikniesz suszenia wielokrotnie tych samych pasm.
  6. Niestety duża cześć z nas spędza poranki w pośpiechu. Jeżeli jesteś zmuszona wysuszyć włosy w ekspresowym tempie nie rób tego kosztem ich zdrowia. Zamiast stosować najcieplejszy nawiew, wykorzystaj najmocniejszy.
  7. Zawsze stosuj produkty termoochronne. Pomogą zapobiec zniszczeniu włosów spowodowanym ich ekspozycją na działanie wysokich temperatur.
  8. Postaraj się nie suszyć włosów zaraz po ich umyciu. Najlepiej odczekać około 15 minut z włosami zawiniętymi w turban z ręcznika. Zmniejszy to wysiłek i skróci ekspozycję włosów na ciepło.
  9. Dyfuzor zamocowany do Twojej suszarki rozproszy ciepły strumień powietrza. Dlatego właśnie suszenie włosów dyfuzorem wpływa korzystnie na ich kondycję.
  10. Na koniec zmień temperaturę powietrza na chłodną - suszenie włosów zimnym powietrzem doda elastyczności Twoim włosom.