Kobieta z ręcznikiem zawiniętym na głowie
Pielęgnacja | Olejek do włosów

Olej kokosowy: Na włosy czy na patelnię?

Wiele osób zapewnia, że olej kokosowy, to naturalny produkt kosmetyczny, na który wszyscy czekali! Ale czy wiesz, że może być szkodliwy dla niektórych rodzajów włosów? Czasami zamiast nawilżyć, może nawet wysuszać! Czynnikiem decydującym jest to, jaki jest Twój naturalny typ włosów i w jaki sposób używasz olejku kokosowego. Dowiedz się więc, jak stosować olej kokosowy na włosy i czy powinnaś włączyć ten składnik do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Olej kokosowy do włosów i na skórę: Korzyści

Kobieta nakładająca olej kokosowy na włosy

Olejek kokosowy może być używany zarówno na włosy, jak i na skórę.

Olej kokosowy jest pełen zdrowych tłuszczów nasyconych i oferuje charakterystyczny i pyszny smak, dzięki czemu jest ulubionym składnikiem wielu potraw. W ostatnich latach jednak, wiele osób zaczęło równie często wykorzystywać szerokie i zróżnicowane walory kosmetyczne, jakie oferuje. Ze względu na swoje walory przeciwdrobnoustrojowe, olej kokosowy posiada naturalne właściwości przeciwgrzybicze, co czyni go idealną pomocą w wielu kwestiach dotyczących skóry, takich jak trądzik i stopy atlety. Co więcej, dzięki swym naturalnym właściwościom, olej ten może być stosowany jako środek nawilżający i skutecznie zmniejszać przesuszenie skóry.

 

Zalety stosowania oleju kokosowego na włosy zostały dobrze udokumentowane. Nakładanie go bezpośrednio na głowę może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale nie wywołuje ciężkiego i tłustego efektu, o który można by go podejrzewać: zamiast tego w naturalny sposób wzmacnia, oczyszcza i wygładza włosy. Jest w stanie wniknąć w nie znacznie głębiej niż inne substancje. Jako taki, może zapewnić bardzo potrzebne nawilżenie i wzmocnić włosy, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Jakie jeszcze efekty daje olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy na włosy: Sposoby użycia

Olej kokosowy na włosy może być wykorzystany na wiele różnych sposobów. Najbardziej popularne są:

 

 

Użycie oleju kokosowego, jako odżywki do włosów jest dość proste. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby doświadczyć głębokiego i nawilżającego doświadczenia:

  1. Olej kokosowy do włosów, jaki?:                                                        Jako olej kokosowy do włosów, najlepiej sprawdzi się ten z pierwszego tłoczenia na zimno. Dzięki temu będziesz pewna, że zawiera wiele zdrowych składników odżywczych, których potrzebują Twoje włosy.
  2. Umyj włosy, aby mieć pewność, że są całkowicie czyste i pozwól im samym wyschnąć, zanim je rozczeszesz (jeżeli jesteś niecierpliwa, pamiętaj o nałożeniu produktu termoochronnego przed użyciem suszarki).
  3. Weź niewielką ilość oleju kokosowego, o wielkości łyżki stołowej i rozgrzej go pocierając między dłońmi, sprowadzając tym samym do stanu ciekłego.
  4. Delikatnie zacznij wmasowywać olej palcami w końcówki i środkową część włosów. Zwróć uwagę, by nie wsmarowywać oleju w skórę głowy, ponieważ możesz w ten sposób zablokować pory.
  5. Zawiń włosy w ciepły ręcznik i pozostaw je na 30 minut.
  6. Na koniec umyj włosy szamponem oczyszczającym.

Olej kokosowy: Do jakich włosów

Kobieta trzymająca olejek kokosowy do włosów

Nie zawsze olej kokosowy na włosy jest najlepszym rozwiązaniem.

Wiele czynników sprawia, że olej tak dobrze nadaje się do pielęgnacji niektórych rodzajów włosów, jednak niestety może mieć także negatywny wpływ na inne. Wysokie stężenie kwasu laurynowego, który naturalnie występuje w oleju kokosowym, pomaga zmniejszyć utratę białka w pasmach włosów. Dla tych, które są cienkie i łamliwe jest to ogromny atut. Jeśli jednak Twoje włosy są grube i mocne, stosowanie olejku kokosowego do włosów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego: zamiast wygładzać pasma, olej spowoduje gromadzenie się białka, zwiększając przy tym ich sztywność. 
 

Doskonałą alternatywą dla oleju kokosowego do włosów jest olejek wygładzający lub serum, które uszczelnia naskórek bez obciążania pasm oraz sprawia, że włosy stają się miękkie i lśniące.

Odkryj: