Kobieta podczas prostowania długich czarnych włosów
Pielęgnacja | Prostowanie włosów

Prostowanie włosów: trzy sposoby na proste włosy

Proste włosy wyglądają elegancko. Jest to powód ich popularności i rosnącego zainteresowania tym, jak prostować włosy. Technik wygładzania włosów jest wiele. Jednym z nich jest suszenie włosów, przy jednoczesnym wyciąganiu ich na okrągłej lub płaskiej szczotce. Inne dobre rozwiązania to zastosowanie prostownicy lub nałożenie półtrwałego produktu prostującego włosy.

Kobiety, eksperymentując z fryzurami, układają włosy na wiele sposobów – zaplatają, upinają, zakręcają, wreszcie prostują. Modelki i aktorki na całym świecie uwodzą na wybiegach prostymi włosami - od Cannes po Los Angeles, gładkie fryzury intrygują i przykuwają uwagę. Zabieramy się zatem do prostowania! Pierwszy krok to wybór metody prostowania włosów, który należy uzależnić od rodzaju stylizacji oraz oczekiwanego czasu trwałości wyprostowanych pasm. Opcje są trzy:

  1. Prostowanie włosów szczotką
  2. Prostowanie włosów prostownicą
  3. Półtrwałe prostowanie włosów specjalnym preparatem kosmetycznym

Prostowanie włosów: wyciąganie na okrągłej/płaskiej szczotce

Klasyczna metoda prostowania włosów bez prostownicy polega na wyciąganiu ich na okrągłej lub płaskiej szczotce. Korzystając z tego sposobu, osuszone ręcznikiem włosy nawija się na szczotkę, a następnie wyciąga w trakcie suszenia pasm. Okrągła szczotka świetnie sprawdzi się w przypadku krótkich włosów, natomiast do długich zdecydowanie lepsza jest płaska. Prostowanie włosów tą metodą będzie łatwiejsze, jeżeli przed stylizacją nałożysz na nie lotion lub spray prostujący. Niektóre z produktów do prostowania włosów zawierają także środek termoochronny, który dodatkowo zabezpieczy włosy przed zniszczeniem i przesuszeniem. Ta metoda prostowania włosów jest stosunkowo łatwa, jednak efekt utrzymuje się nie dłużej niż jeden dzień. Co więcej, osobom o naturalnie kręconych pasmach, tym sposobem uda się wykreować jedynie fale, a nie całkowicie wyprostować włosy.

Prostowanie włosów: prostownica

null

Używanie ceramicznej prostownicy do włosów wymaga wprawy, ale na pewno dasz sobie z nią radę

Użycie prostownicy jest bardziej efektywnym sposobem wygładzania włosów. Rekomendujemy go kobietom o naturalnie kręconych włosach i tym, które nie lubią wygładzać ich przy pomocy szczotki. Przed użyciem prostownicy koniecznie nałóż na włosy produkt termoochronny. Teraz wygładzaj kolejne pasma wykonując regularne, powolne ruchy. Za najlepsze uważane są prostownice ceramiczne lub zawierające inne powłoki ochronne, gdyż rozgrzewają włosy równomiernie i delikatnie. Początki stosowania tych urządzeń bywają trudne, jednak w miarę praktyki, nabierzesz wprawy w ich użyciu. Przy użyciu tej metody prostowania włosów można uzyskać efekt nawet na dwa dni - po jednym dniu wystarczy lekko naprostować puszące się włosy i efekt prostych włosów powróci. Jeśli prostujesz włosy regularnie, to pamiętaj o stosowaniu odżywki do włosów suchych i zniszczonych raz w tygodniu - zapobiegnie to zniszczeniu pasm.

Półtrwałe wygładzenie z wykorzystaniem zestawu do prostowania włosów

Gładką fryzurę można wykreować nawet, gdy włosy są kręcone, puszące czy niesforne. Wystarczy nałożyć na nie zestaw produktów do prostowania włosów. Włosy prostuje się wtedy w zaledwie dwóch etapach. W pierwszym na włosy nakłada się serum prostujące, które zawiera keratynę, jedwab i proteiny pszenicy. Po 20 minutach serum należy spłukać letnią wodą. Kosmetyk ten nie tylko prostuje włosy, ale czyni je miękkimi i delikatnymi. Następnie na włosy nakładany jest krem wygładzający. Włosy należy kilkakrotnie przeczesać, a krem spłukać po 10 minutach. Krem wygładzający sprawia, że włosy długo pozostaną proste i gładkie - zastosowanie tej metody pozwala cieszyć się prostymi włosami aż do 10 myć!