Kobieta z długimi włosami z odcieniu ciemnego blondu
Koloryzacja | Blond włosy

Kobiecy urok ciemnego blondu w odcieniach chłodu i ciepła

Piękno ciemnego blondu staje się wspaniale widoczne w promieniach słońca. Refleksy wydobywają delikatne tony złota i brązu, nadają włosom szlachetność oraz podkreślają głębię koloru. Zdradzamy, jak uzyskać tak wspaniały efekt kolorystyczny i jak pielęgnować ciemne chłodne bądź ciepłe blond włosy.

Ciemny blond z pewnością nie jest nudny. Warto dać sobie czas na to by docenić piękno tego koloru. Delikatne i lekkie ciepło ciemnego blondu wydobywa naturalną elegancję i kobiecość, która szczególnie dobrze komponuje się z cięciem nieograniczającym swobodnego ruchu włosów i pasemkami nadającymi fryzurze piękną strukturę. Włosy w odcieniu ciemnego blondu delikatnie okalają twarz, ale nad nią nie dominują.

Jak pielęgnować włosy w odcieniu ciepłego ciemnego blondu

Jak koloryzować włosy na ciemny blond?
© Getty Images

Aktorka Kate Bosworth wybrała chłodny ciemny odcień blond. Jasne pasemka dodają kolorowi głębi i intrygują jasnymi refleksami.

Jeżeli chcesz użyć koloryzacji trwałej lub półtrwałej i uzyskać ciemny odcień blond, Twój naturalny kolor włosów powinien mieścić się w przedziale od jasnego blondu do średniego brązu. Przed podjęciem decyzji o ciepłym lub chłodnym odcieniu blond, przyjrzyj się dokładniej wyjściowemu kolorowi Twoich włosów.

Uwaga: Być może wcześniej zmieniałaś odcień włosów na blond lub rozjaśniałaś pasemka. W takim przypadku Twoje włosy były już rozjaśniane po to, by usunąć z włosów naturalne czerwone pigmenty. Pamiętaj, że wybór ciemnego blondu może skutkować odbiegającymi od założeń skutkami.

Po koloryzacji włosów na ciemny blond, możesz dodatkowo rozjaśnić kilka pasm tak, jak zrobiła to Kate Bosworth.

Jak pielęgnować włosy w odcieniu ciemnego blondu

Prawdziwe piękno i głębia koloru ciemny blond włosów stają się widoczne jedynie na zdrowych włosach o równej powierzchni. Pigmenty odpowiedzialne za kolor włosów znajdują się głęboko w wewnątrz ich struktury. Łuski włosa układają się na jego powierzchni w ściśle przylegające do siebie warstwy. O zachowanie niezachwianej gładkość osłonki dbają szampony do włosów farbowanych. Poza odżywianiem włosów, chronią ich piękno i intensywność koloru.

Chłodny lub ciepły blond w kontekście makijażu

Delikatny makijaż może podkreślić naturalnie wyglądający odcień ciemnego blondu. Jasna karnacja w połączeniu z ciemnym odcieniem blond wygląda wyjątkowo pięknie, szczególnie gdy zastosuje się dodatek różu. Ciepły odcień ciemnego blondu podkreśli ciemny róż, nałożony na jasną skórę.

Piękno ciemnego blondu podkreśli również odpowiednia stylizacja. Właściwie dobrany makijaż sprawi, że będziesz wyglądać kobieco lub elegancko. Neutralne kolory najlepiej współgrają z ciemnym blondem. Jaskrawe natomiast nie harmonizują z delikatnością tego odcienia.

Złoty, brązowy, ciemny żółty tworzą idealną paletę kolorystyczną do makijażu ciemnych blondynek. Zarówno włosy jak i cera nabierają ciepłego połysku. Chłodniejsze srebrne odcienie kolorystyczne dobrze współgrają z chłodniejszymi tonami ciemnych blond włosów.