Koloryzacja | Blond włosy

Szwedzki blond - czy wiesz jaki to kolor?

Trendy w koloryzacji włosów zmieniają się dosyć często, warto jednak podczas planowania modyfikacji na głowie wziąć pod uwagę także typ urody. W ostatnim czasie na topie jest m.in. szwedzki blond. Chcesz rozjaśnić włosy i zastanawiasz się, czy będzie to dobra propozycja dla Ciebie? Dowiedz się, jaki to kolor włosów i do kogo pasuje najlepiej!

Szwedzki blond - jaki to kolor?

Do niedawna na topie były ciepłe odcienie jasnych włosów, jak np. truskawkowy blond. Obecnie na popularności zyskują chłodniejsze tonacje, a jednym z najmodniejszych ostatnio kolorów włosów jest szwedzki blond – bardzo jasny i chłodny, ale pozbawiony przy tym niebieskiej poświaty. Prezentuje się bardzo elegancko, a zarazem dodaje nieco drapieżności, nic więc dziwnego, że tak wiele pań marzy o tym odcieniu na swojej głowie.

Swedish blonde nawiązuje do stereotypowego wyglądu Szwedek, a więc kobiet o jasnej cerze i niemalże białych włosach. Co istotne, końcowy efekt koloryzacji powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Musi więc być stonowany, a przy tym mogą się w nim pojawić delikatne srebrzyste refleksy.

Do kogo pasuje swedish blond?

Szwedzki blond należy do najmodniejszych odcieni w koloryzacji jasnych włosów, ale trzeba pamiętać, że nie pasuje on do każdego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, kolor włosów należy dobierać również do karnacji czy barwy oczu – w przeciwnym razie będzie on prezentował się źle. Do kogo pasuje swedish blonde? Z całą pewnością nie jest to propozycja dla pań mających z natury ciepły typ urody. Najlepiej zaś wyglądają w nim kobiety z cerą o chłodnej tonacji oraz z niebieskimi lub zielonymi oczami.
 

Kolejną ważną kwestią, jaką warto uwzględnić, planując zmianę koloru włosów, jest stan skóry twarzy. Niestety, jasny blond podkreśla niedoskonałości cery, dlatego trądzik oraz inne zmiany będę bardziej widoczne u tych pań, które wybrały szwedzki blond. Kobiety nie mające problemów ze skórą twarzy mogą spokojnie zdecydować się na jasną czuprynę.
 

A co z długością włosów? Tu na szczęście panuje pełna dowolność. Swedish blonde świetnie wygląda zarówno na krótkich włosach, jak i tych o długości do ramion i dłuższych. Chłodny blond pięknie będzie prezentował się zwłaszcza w przypadku luźnych fryzur, a więc np. na rozpuszczonych prostych pasmach, delikatnych falach czy niedbałych warkoczach.

Jak uzyskać szwedzki blond?

Szwedki blond należy do najbardziej jasnych odcieni tego koloru włosów, dlatego też dla uzyskania oczekiwanego efektu nierzadko konieczne jest wcześniejsze zastosowanie rozjaśniacza. W przypadku pań mających z natury ciemne pasma zabieg rozjaśniania najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać kilka razy. Pamiętajmy, że preparaty do rozjaśniania mocno ingerują w strukturę włosów, rozchylając ich łuski i wypłukując pigment. Dlatego też planując przeprowadzanie zabiegu z ich użyciem, warto zadbać w pierwszej kolejności o dobrą kondycję kosmyków. W przypadku włosów farbowanych i poddawanych trwałej ondulacji z rozjaśnianiem lepiej poczekać ok. 3 miesiące.
 

Kiedy włosy zostaną rozjaśnione, należy nałożyć na nie farbę pozwalającą uzyskać wymarzony chłodny odcień swedish blonde. Zabieg koloryzacji można przeprowadzić w domu, stosując się ściśle do wskazówek umieszczonych w instrukcji użytkowania dołączonej do farby. Pamiętajmy też o przeprowadzeniu próby uczuleniowej odpowiednio wcześniej oraz o sporządzeniu mieszanki koloryzującej ściśle z zaleceniami producenta – w przeciwnym razie uzyskany kolor może odbiegać od oczekiwanego efektu. Równie ważny jest czas, przez jaki trzymamy farbę na włosach.
 

Swedish blond powinien wyglądać naturalnie, dlatego farbując włosy na ten odcień warto też wykonać delikatne pasemka. Takie refleksy sprawią, że fryzura będzie prezentować się jeszcze lepiej. Uzyskanie odpowiedniego efektu jest dosyć trudne w warunkach domowych, dlatego osoby mające obawy, że sobie nie poradzą z koloryzacją, powinny udać się do profesjonalisty – fryzjer dobierze idealny odcień blondu oraz pasemek.

Jak dbać o jasne włosy w kolorze szwedzkiego blondu?

Chłodny odcień szwedzkiego blondu z całą pewnością przyciąga uwagę, dlatego warto zadbać, aby ten piękny kolor pozostał na pasmach jak najdłużej. W jaki sposób dbać o fryzurę po rozjaśnianiu i koloryzacji? Przede wszystkim włosy poddawane tego typu zabiegom potrzebować będą solidnego nawilżenia i odżywienia. Podstawą pielęgnacji powinno więc być sięganie po specjalne kosmetyki, dzięki którym pasma odzyskają dobrą kondycję. W drogeriach znajdziemy z pewnością odpowiednie preparaty, a więc szampony, odżywki i maski o działaniu regenerującym. Znaczenie ma nie tylko wybór odpowiednich produktów, ale też sposób ich stosowania. Szampon należy przed aplikacją rozcieńczyć z wodą, dzięki czemu kosmetyk łatwiej dotrze do skóry głowy, a później nie będziemy mieć problemów z jego dokładnym spłukaniem. Na koniec warto spłukiwać pasma chłodną (ale nie zimną!) wodą, co pozwoli lepiej domknąć łuski włosów.
 

Pamiętajmy też, że na stan włosów wpływają nie tylko odpowiednio dobrane preparaty do pielęgnacji, ale też właściwa stylizacja. Panie sięgające chętnie po takie urządzenia, jak suszarka, prostownica lub lokówka czy falownica, powinny stosować termoochronne produkty do włosów, które zabezpieczą pasma przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.
 

Kolejną istotną kwestią jest zachowanie chłodnego odcienia blondu na dłużej. Wraz z upływem czasu pigment ten się wypłukuje, a pasma nabierają żółtawej barwy. Proces przebiega szybciej w przypadku włosów zniszczonych i wysokoporowatych, dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Warto też sięgać po specjalne preparaty pozwalające przedłużyć trwałość chłodnego odcienia włosów. Są to różnego rodzaju fioletowe szampony, płukanki, odżywki i maski, które trzeba stosować regularnie. 

Odkryj: Włosy blond