Kobieta z długimi blond włosami pofarbowanymi metodą flmaboyage
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Flamboyage: Koloryzacja podkreślająca głębię koloru

Koloryzacja jest jedną z najprostszych i najchętniej wybieranych metod zmiany wizerunku. Najnowsze trendy dyktowane są przez światowego formatu fryzjerów i czesanych przez nich celebrytów. Na co stawiają tym razem? Koloryzację, która nadaje włosom wielowymiarowości, podkreślając głębię koloru i ich zdrowy blask.

Po okresie fascynacji koloryzacją sombre i ombre, nadszedł czas zmian na podium. Miano najpopularniejszego trendu w koloryzacji włosów zyskał flamboyage. Ta enigmatycznie brzmiąca nazwa skrywa metodę farbowania, stanowiącą odpowiedź na coraz większe zainteresowanie iluzją naturalnej głębi koloru. Dowiedz się jak uzyskać wymarzony efekt, zgłębiając tajniki nowego sposobu koloryzacji!

Czym właściwie jest koloryzacja flamboyage?

Kobieta z włosami pofarbowanymi metodą flamboyage
© Stocksy

Flamboyage: włosy blond i efekt naturalnej głębi koloru.

Koloryzacja flamboyage to udany owoc eksperymentów włoskiego fryzjera Angelo Seminary. Jaki cel przyświecał laureatowi prestiżowej nagrody HJ’s British Hairdressing Awards? Odpowiedź na to pytanie jest kwintesencją koloryzacji metodą flamboyage. Chodzi o uzyskanie naturalnego efektu, niczym muśniętej letnim słońcem fryzury, przy tym wielowymiarowej i dynamicznej. Ale czy tego już nie było? Tym, co wyróżnia flamboyage jest wykorzystanie specjalnych samoprzylepnych pasków o długości włosów. Po upływie około 30-40 minut są one ściągane za pomocą ciepłej wody. Dzięki zastosowaniu tej techniki unika się wyraźnego przejścia między tonami, tak charakterystycznego dla balejażu. Brak ostrych krawędzi oraz nierównomierne rozmieszczenie różnej grubości pasemek sprawia, że fryzura wygląda naturalnie. Należy pamiętać, że w tej koloryzacji wykorzystuje się farbę różniąca się o 1-2 tony od naszego naturalnego koloru włosów.

Koloryzacja flamboyage a sombre i balejaż

Po odczytaniu peanów na temat nowatorskiej metody koloryzacji z pewnością nasuwają Ci się skojarzenia z popularnym do niedawna balejażem czy sombre. Choć pozornie łączą je pewne podobieństwa, jak rozświetlone pasemka niczym po słonecznej kąpieli czy aplikacja kilku różnych tonów farby, należy wskazać na zasadnicze różnice, które stanowią o wyjątkowości koloryzacji flamboyage. Przede wszystkim różni je technika aplikacji farby – w przypadku balejażu wykorzystywana jest technika szydełkowa, polegająca na wydzielaniu pasemek szpikulcem, farbowaniu ich od samej nasady i zabezpieczaniu folią. Flamboyage wykonywany jest za pomocą samoprzylepnych tasiemek. Ponadto, odcienie farby nie różnią się diametralnie od naturalnego odcienia włosów tak, jak ma to miejsce przy koloryzacji balejaż.

Efekty koloryzacji flamboyage

Kobieta z włosami pofarbowanymi metodą flamboyage
© Shutterstock

Koloryzacja flamboyage polega na dodaniu pasemek, różniących się o 1-2 tony od naturalnego koloru włosów. Dzięki temu efekt jest bliski naturalnemu.

Wiemy już, że dzięki flamboyage włosy mienią się naturalnym blaskiem, ale to nie koniec korzyści! Za sprawą gry refleksów fryzura staje się optycznie gęstsza oraz zyskuje tak pożądaną przez kobiety objętość i sprężystość. Dzięki iluzji głębi nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegu, bowiem odrosty nie rzucają się w oczy tak, jak w przypadku tradycyjnej koloryzacji. To również zasługa nakładania farby poniżej nasady włosów. Warto zauważyć, że ta technika farbowania jest delikatniejsza, a więc i bezpieczniejsza.

 

Flamboyage i krótkie włosy

Flamboyage to koloryzacja o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzi się u posiadaczek zarówno krótkich fryzur typu bob, jak i tych bujnych, sięgających pasa. Flamboyage na krótkich włosach, choć nieco mniej spektakularny od dłuższej wersji, będzie równie dobrym pomysłem na ożywienie fryzury. Metodę tę poleca się szczególnie kobietom o cienkich włosach, ze względu na optyczne uniesienie i dodanie objętości pozbawionej życia fryzurze. Flamboyage nie zagląda w metrykę – naturalnie wyglądająca koloryzacja pasuje każdej kobiecie bez względu na wiek. Kolor i faktura włosów również nie wpływają decydująco na ostateczny efekt! Latem warto rozważyć rozjaśnienie, podczas gdy zimą dodanie ciemniejszych pasemek.