Kobieta z włosami w kolorze chłodnego brązu
Koloryzacja | Modny kolor włosów brąz

Włosy w głębokim i chłodnym odcieniu brązu - oto kolor sezonu

Brązowe odcienie włosów mogą być aksamitne, delikatne czy głębokie, jednak to te, które można określić mianem chłodnych w tym sezonie wyznaczają trendy. Dominują odcienie od brązów o odcieniu popielatym, aż po te bardzo chłodne i ciemne. Dlaczego tak cenimy chłodne brązy?

Chłodny brąz na krótkich włosach

Ten kolor wygląda doskonale także na krótkich włosach

Brąz to kolor wywołuje wiele skojarzeń. Jest mocno związany z kawiarniami – espresso, mocha, kawa z mlekiem. Może także nawiązywać do drewna, ziemi, jesiennych liści czy czekolady lub karmelków. Brąz ma wiele przyjemnych skojarzeń i fascynuje swoją różnorodnością. Armin Morbach stawia na cappuccino. „ Ten odcień zawiera w sobie nutę popielatego blondu, choć ma w sobie głębię”, tłumaczy ekspert Schwarzkopf.

Brąz i jego różne odcienie współgrają ze sobą w sposób subtelny i delikatny, a rozpoznać je można tylko przy bliższym spojrzeniu. To także jedna z cech charakterystycznych tego koloru, który może być jednocześnie zwykły i wyjątkowy.

Brązom szczególnie sprzyja połysk. Odpowiednia pielęgnacja włosów  zapewni im właściwe odżywienie i siłę. Jak troszczyć się o włosy w odcieniu chłodny brąz?

Stylizacje dla fanek chłodnych brązów

Modelka z włosami w kolorze zimnego brązu

Takie chłodne barwy wyjątkowo dobrze prezentują się we włosach zimą

Do włosów w kolorze brązu szczególnie dobrze pasują proste i naturalne fryzury, jak niskie koki czy swobodnie układane fale. Gładkie, wyprostowane włosy zwracają uwagę na kolor. Z kolei fale wprowadzają ruch nie tylko w strukturę włosów, ale także w ich kolor, który mocniej odbija promienie słoneczne. W efekcie barwa nabiera wielu odcieni, a u niektórych włosy osiągając wręcz zimny odcień brązu.