Modelka z krótką fryzurą w stylu lat 70-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 70.

Fryzury lat 70. powracają

Lata 70. to muzyka, disco, hipisi i rock. Młodzi ludzi wstrząsnęli społecznym, konserwatywnym  ładem – przekroczyli pewne granice stylu i mody, dopuszczając do głosu kreatywność, wyjątkowość i barwy. Współczesna wersja stylizacji retro jest nieco łagodniejsza i czystsza w formie, a przez to bardziej elegancka. Przedstawiamy wzorowane na latach 70. fryzury i stylizacje.

Abba, Donna Summer czy Rolling Stonesi to ikony lat 70., które przywołują kolejne obrazy z tamtych lat: hipisowskie stroje dzieci kwiatów, bujne fryzury z lokami, cieniowane włosy i styl życia bohemy. Zapraszamy do naszej galerii i sentymentalnej podróży po latach 70. i fryzurach z tamtych czasów.

Fotogaleria: Inspirujące stroje i fryzury - lata 70.

Stylizowane na lata 70.: tworzymy współczesną modę retro

Moda: Stroje były wyjątkowe, unikalne i trudne do przegapienia. W latach 70. kochano wyraziste kolory, odważne, psychodeliczne wzory i trwałe tkaniny. Modne były duże kołnierzyki, krótkie spódnice i buty na koturnie. Dyskotekowe stylizacje, cekiny i połyskujące tkaniny to druga strona lat 70. Hipisi stworzyli grunt pod kwieciste wzory, batik i obszerne sukienki z falbanami, a rockowe klimaty wprowadziły także skórę i styl grunge.

Fryzury: Lata 70. to czas niesamowitych hipisowskich fryzur. Były one odpowiednim uzupełnieniem całej stylizacji - obfitość strojów równoważyły proste gładkie fryzury, a gdy te były mocnym akcentem, strój stawał się minimalistyczny (np. garnitur, delikatne bluzki, proste sukienki).

Makijaż: Naturalny makijaż, czerwone usta i podkreślone oczy doskonale sprawdzą się w stylizacjach retro. W zależności od tego, na którą część twarzy postawimy akcent, efektem będzie styl elegancki, delikatny lub kobiecy.