Lea Seydoux z fryzurą bob
Stylizacja | Fryzura bob

Stopniowana fryzura bob na ratunek!

Bob to fryzura, która stała się już klasykiem. Powraca do mody jak bumerang, każdego sezonu oferując nam jednak nieco inne wydanie. Obecnie króluje fryzura bob z grzywką oraz lob. Kobiety często wybierają ten styl najprawdopodobniej dlatego, że jest prosty, ale nie kanciasty, krótki, ale jednocześnie bardzo zmienny. Według najnowszych trendów, do klasycznej fryzury bob, powinnaś dodać także asymetrycznie stopniowane włosy. Tutaj dowiesz się, kto może nosić tzw. fryzurę na boba i jak o nią dbać. Nie każda struktura włosa pozwala na strzyżenie „bob”. O tym także powiemy.

Bob z przedziałkiem

Bob wygląda dobrze zarówno z przedziałkiem pośrodku, jak i z boku głowy!

Oryginalny kształt fryzury na boba, to włosy o długości do brody i jasno określonej linii. Bob to fryzura ciesząca się na świecie ogromną popularnością, głównie ze względu na łatwość jej wykonania i utrzymania. Przez lata fryzura na boba rozwijała się, a długość włosów stawała się bardziej zróżnicowana i teraz może sięgać od ucha, aż do ramion. Oznacza to możliwość optymalnego dostosowania stylu do konkretnych proporcji twarzy. Dotyczy to w szczególności najnowszej interpretacji fryzury bob o włosach mocno ściętych po jednej stronie.
 
Jeśli masz raczej pociągłą buzię, wybierz fryzurę tak krótką, jak to tylko możliwe. Pozwoli to skupić uwagę na twojej twarzy. Stopniowanie doda lekkości i życia, a włosy nie będą sprawiały wrażenia „klapniętych”. Fryzura bob o miękkich liniach jest najlepsza w przypadku delikatnie rzeźbionych rysów buzi. Najlepiej pasującą fryzurą dla okrągłej twarzy będzie bob z dłuższym cięciu, o zredukowanej objętości po bokach.

Fryzura bob dobrze wygląda na głowie (prawie) każdej kobiety

Kobieta w fryzurze typu bob

Fryzura bob jest na tyle uniwersalna, że pasuje prawie każdemu!

Modna fryzura bob wymaga naprawdę niewiele od struktury włosów. Niezależnie od tego, czy są one cienkie, grube, rzadkie, czy bardzo gęste. Nawet te delikatne jest w stanie przemienić we wspaniałą fryzurę. Fale i loki również nadają się do nowych, lekko figlarnych fryzur bob. Należy jednak pamiętać, że włosy mocno kręcone i po trwałej znane są raczej z tego, że nie poddają się kontroli z łatwością. Dlatego mogą okazać się dość problematyczne nawet w przypadku damskiej fryzury bob, zwłaszcza jeśli chodzi o grzywkę. Faktycznie, te dwa wyjątki mogą przemawiać przeciwko wyborowi tego typu fryzury. Kobiety, które mają bardzo mocną trwałą uzyskają przy tym cięciu raczej efekt piramidy. Małe szanse, że usatysfakcjonuje je tego typu fryzura na boba.

Damskie fryzury bob - najlepsze na świecie

Fryzura na boba jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Przy odpowiednim cięciu, nie potrzebuje wiele zachodu przy stylizacji. Im krótsze i bardziej precyzyjne będzie, tym częściej włosy będą musiały być podcinane przez fryzjera.

Wskazówka: Krótszego boba podcinaj co cztery tygodnie, dłuższego co sześć do ośmiu.
Fryzury bob możesz nosić na wiele różnych sposobów. Prostując włosy odtworzysz trendy lat 20. Z kolei przy pomocy odrobiny soli morskiej i suszarki stworzysz surferskie fale, które są aktualnie niezwykle modne.