Modelka z kokiem z jasnych blond włosów
Stylizacja | Koki

Niezawodny kok

Kok może być wyrafinowany, codzienny lub zmierzwiony. Może być upinany wysoko, nisko przy szyi, z boku lub zgodnie z tym, co podpowie wyobraźnia. Jeżeli chcesz, żeby fryzura odzwierciedlała Twoją kreatywność, kok będzie doskonałym wyborem. Inspiracji możesz szukać w naszej fotogalerii. Zapraszamy!

Popularność koków rośnie w zawrotnym tempie. Upięcia mogą niebawem zdystansować pod tym względem królujące dotąd kucyki. Obydwie fryzury są piękne i bardzo proste w stylizacji. W zasadzie kok od końskiego ogona dzieli tylko jeden trik stylizacyjny, który potrafi nadać jednak fryzurze szyk, piękno i efektowność.

Koki – fryzury szykowne i stylowe

null

Koki można stylizować na wiele sposobów, a nawet niewielkie zmiany mogą przynieść zadziwiające rezultaty. W odróżnieniu od końskich ogonów, koki można umieścić w dowolnym miejscu, nawet na samym szczycie głowy. Wszystkie kosmyki są upinane w kok i nie opadają na twarz. Koki wyglądają bardzo kobieco i efektownie, gdy są układane swobodnie i upinane z boku głowy. Dystyngowanego wyglądu doda Ci z kolei niski kok, a romantycznego - pełne objętości obwarzanki. Upięciom można dodać szyku i sprawić, że będą bardziej glamour, jeżeli ozdobisz je biżuterią. Prosta stylizacja i gładko zaczesane pasma to z kolei sposób na stworzenie eleganckiego upięcia, które śmiało można nazwać idealną fryzurą wieczorową. Całkiem odwrotny efekt osiągniesz, swobodnie czesząc luźnego koka. Taka fryzura jest idealna na każdą okazję. Wystarczy wyciągnąć kilka pasm z boku i pozwolić im swobodnie układać się wokół linii twarzy. Swobodny, szybki i niedbały kok nie powinien mieć żadnej specyficznej struktury.

 

Trzy sposoby stylizacji koka

 

Koki należą do najprostszych upięć. W zależności od stylu, jaki chcesz wykreować i długości włosów, możesz tapirować, skręcać lub zaplatać włosy, łącząc je następnie w kok. Tutaj liczy się tylko kreatywność, a możliwości są nieograniczone. Na filmie ekspert Schwarzkopf, Armin Morbach pokazuje trzy sposoby stylizacji koka. W naszej fotogalerii pokazujemy, jak gwiazdy i modelki noszą koki.

Fotogaleria: stylowe koki