Kobieta z blond włosami średniej długości
Stylizacja | Fryzury 50 Plus

Dojrzałe fryzury dla pań po 50. roku życia

Dojrzałe kobiety wcale nie muszą ograniczać swoich wyborów stylizacyjnych do uczesań w stylu matrony lub krótkich fryzur. Kobiety po 50-tce mają prawo do dokonywania własnych wyborów! Noszą delikatne kobiece fryzury. Zobaczcie, jak robią to gwiazdy.

Z upływem lat włosy tracą elastyczność, stają się cieńsze, bardziej wrażliwe, wymagają więcej pielęgnacji i nawilżania. Krótkie włosy są mniej wymagające i nie zdradzają tak bardzo oznak upływu lat, z tego powodu są tak często wybieraną fryzurą przez panie po 50-tce. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji, kobiety mogą nosić długie włosy nawet w mocno zaawansowanym wieku. Współczesne kobiety po 50-ce chcą wyglądać dobrze, dlatego czeszą się jak eleganckie młode kobiety. Dla niektórych oznacza to posiadanie włosów przynajmniej średniej długości.

Atrakcyjne fryzury dla kobiet po 50-tce

Atrakcyjne fryzury dla dojrzałych kobiet

Sharon Stone w sprężystej, dwutonowej fryzurze

Sharon Stone (urodzona w 1958) nosi włosy sięgające za ramiona, ułożone elegancko i sprężyście – jest to idealna fryzura dla pań po 50. roku życia, zwłaszcza tych, które cenią stylowy minimalizm. Delikatny kolor włosów doskonale pasuje do karnacji aktorki. Nosząc dwutonowy kolor, manifestuje swoje nowoczesne podejście. Podobnie jak u młodych gwiazd, jej włosy stają się jaśniejsze na końcach. Wyraźnie ciemniejszy odrost nadaje wyglądowi aktorki naturalny styl.

Inne stylizacje Sharon Stone: Czasami aktorka układa swoje włosy na okrągłej szczotce, podwijając końce pod spód. Lubi także układać fale, spinać je w kok, dzielić po środku głowy lub z boku. Wszystkie z propozycji są ciekawymi alternatywami dla krótkich fryzur damskich, tak chętnie noszonych przez dojrzałe panie.

Atrakcyjne fryzury dla dojrzałych kobiet

Meryl Streep z do naturalnego makijażu podkreślonego szminką stosuje częściowe upięcie.

Meryl Streep (urodzona w 1949) wie, jak nowocześnie ułożyć fryzurę po 50-tce. Zmierzwione kosmyki średniej długości włosów zaczesała do tyłu i częściowo upięła. Sprężystość włosów dodaje energii stylizacji. Karmelowy odcień pasuje do jasnej karnacji Meryl Streep.

Inne stylizacje Meryl: Sławna gwiazda filmowa lubi niezobowiązujące fryzury dla kobiet po 50, końskie ogony i swobodnie rozpuszczone włosy, które zaczesuje do tyłu.

Atrakcyjne fryzury dla dojrzałych kobiet

Annabelle Gurwitch w stylizacji z ułożonymi na włosach falami.

Annabelle Gurwitch, amerykańska aktorka komediowa (rocznik 1961) stawia na delikatne fryzury dla 50-latek, podobnie jak Meryl Streep i Sharon Stone. Jej sięgające za ramiona długie włosy są gęste, falowane i pełne życia. Kasztanowy brąz dodaje jej pasmom głębi i elegancji.

Inne stylizacje Annabelle Gurwitch: Aktorka lubi też nosić upięcia i półupięcia z pasmami układającymi się wokół twarzy.