Modelka z opaską grzebieniem
Stylizacja | Opaska

Wielki powrót - opaska grzebień

Elastyczna opaska grzebień była modna w latach 90. Przez kilka sezonów noszono ją w domu, pracy, na ćwiczeniach i wielkich galach. Teraz, po ponad dwóch dekadach w cieniu, powraca w wielkim stylu. Zobacz, jak ją wykorzystać w modnych stylizacjach.  

Opaski grzebienie mają swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Jak to zwykle bywa, każdy z nas samodzielnie określa kanon tego, co piękne i gustowne. Niezależnie od tego czy lubimy je, czy nie, faktem jest, że w najbliższym czasie z pewnością będziemy często widywać. Są one bowiem intensywnie promowane przez wielu projektantów mody i blogerki, które jak nikt potrafią wyłapywać i lansować trendy.

Elastyczne opaski grzebienie – modne, praktyczne i eleganckie

Modne: Na wybiegach opaski grzebienie pojawiają się coraz częściej, co może być sygnałem pojawienia się nowego trendu. Elastyczne opaski podtrzymują układające się w fale pasma, odsłaniając twarz. Przydadzą się też przy końskim ogonie.

 

Praktyczne: Elastyczne opaski mają wszechstronne zastosowanie i można je wykorzystać przy wielu stylizacjach, niezależnie od długości włosów i ich struktury. W prosty i wygodny sposób ułatwiają utrzymywanie włosów tak, by nie wpadały do oczu.

 

Eleganckie: Opaski grzebienie wykorzystywane są także do tworzenia eleganckich fryzur. Włosy z przodu głowy odgarniane są do tyłu. W efekcie z przodu fryzura zachowuje gładką linię, a z tyłu może zostać wystylizowana w dowolny sposób. Włosy z tyłu głowy wiązane są w kucyk, układane w fale, zaplatane czy upinane w kok. Kreatywność nie ma żadnych ograniczeń.

Opaska grzebień powraca

Stretch Comb Headbands

Opaska grzebień na pokazie Helmuta Langa

Praktyczne opaski grzebienie stały się silnym akcentem pokazu Helmuta Langa. Dzięki nim związane w kucyk pasma zachowywały gładką strukturę. Różnicą w stosunku do lat 90. jest to, że opaski są zsunięte nieco bardziej do tyłu.

 

Po prawej: Opaska grzebień zsunięta jest nieco mocniej do tyłu, nadając fryzurze linię. Doskonały pomysł na "surową" stylizację platynowych blond włosów, która przypadnie do gustu fankom minimalizmu.

Opaska grzebień na czerwonym dywanie

Stretch Comb Headbands

Amy Adams w opasce grzebieniu

Opaska grzebień coraz częściej gości na głowach gwiazd. Jej urodę i wygodę doceniła ostatnio wielokrotnie nominowana do Nagrody Akademii Filmowej Amy Adams. Aktorka zaczesała włosy do tyłu, nie tylko odsłaniając twarz, ale i eksponując eleganckie kolczyki. Opaska grzebień podtrzymuje włosy, tworząc piękną i klasyczną kompozycję z wieczorową suknią z czarnej koronki.

 

Po lewej: Amy Adams wykorzystała opaskę grzebień, by zwrócić uwagę na perfekcyjny i biżuterię. Piękna stylizacja na uroczystą galę.