Mężczyzna w kapeluszu
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Urok kapelusza

Kapelusze, kaszkiety i czapki z daszkiem to najchętniej wybierane przez mężczyzn nakrycia głowy niezależnie od pory roku. Na zdjęciach pokazujemy, jak noszą je gwiazdy.

Bez wątpienia to właśnie kapelusze i czapki są najmodniejszymi i najlepiej zauważanymi dodatkami do męskich stylizacji. Do każdego stroju można dobrać nakrycie głowy, podkreślając jej swobodny czy elegancki charakter. Wystarczy spojrzeć, jak robią to Colin Farrell czy Ashton Kutcher. W naszej fotogalerii pokazujemy, jak układać nawet długie włosy męskie pod nakryciem głowy.

Wskazówki stylizacyjne

Nie ma potrzeby nakrywania wszystkich włosów kapeluszem. Część z nich powinna być widoczna. Kilka wymykających się z boku czy z tyłu głowy, pasm wygląda atrakcyjnie. Są częścią stylizacji i dodają jej swobody a nawet nieco zmierzwionego charakteru (jak u Adriana Brody czy Roberta Redforda). Niektóre z nakryć głowy, takie jak to, noszone przez Colina Farrella, wymuszają natomiast gładkie zaczesanie włosów do tyłu.

Jak nosić kapelusz lub czapkę - to kolejne pytanie, na które odpowiedź określa charakter stylizacji. Czy filcowy kapelusz powinien być naciągnięty na przód głowy czy lekko do tyłu, jak noszą je Tyrolczycy? Czy czapka z daszkiem wygląda lepiej noszona z boku? Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na takie pytania jest przymiarka przed lustrem. W ten sposób sprawdzisz, co najlepiej pasuje do Twojej stylizacji.

Nakrycia głowy mogą być także dobrym wsparciem dla mężczyzn z zakolami, które całkiem dobrze maskują. Ale Colin Farrell i Luke Evans wcale nie mają ochoty ich zakrywać.

W naszej fotogalerii przedstawiamy zdjęcia gwiazd, noszących czapki i kapelusze. Może będą dla Was inspiracją.

Fotogaleria: Mężczyźni w kapeluszach