Stylizacja | Dzieci

Fryzury dla chłopca – czyli jakie cięcie wybrać dla małego gentlemana

Wybór fryzury dla chłopca to nielada wyzwanie. Musi być nie tylko schludnie i ładnie, ale przede wszystkim wygodnie i bezproblemowo. Jednak to wcale nie wiąże się z nudą, czy krótkimi włosami. Podpowiadamy, jak wybrać idealną i modną fryzurę dla młodego mężczyzny, a także jak sprawić, by używanie szamponu nie kojarzyło się jedynie ze szczypaniem w oczy i smutnym obowiązkiem.

Fryzura dla chłopca powinna być łatwa do mycia i codziennej stylizacji. Ułatwi to pracę nie tylko Tobie, ale także twojemu synkowi. No właśnie, skoro o myciu mowa. Co zrobić, aby przestało być problematyczne?

Mycie głowy dziecka

Próbujesz wszystkiego, żeby przekonać swojego synka do mycia włosów co wieczór? Wydaje ci się, że nic nie jest w stanie pomóc i ta czynność po prostu musi być nieprzyjemnym obowiązkiem? Wcale nie! Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, a gwarantujemy, że Twój mały superbohater polubi mycie głowy tak samo, jak zabawę! Czy ktoś wspomniał o zabawie?

 

  1. Postaraj się zamienić tę prostą czynność, jaką jest mycie włosów w ciekawą zabawę, która zainteresuje malucha! Wystarczy trochę kreatywności. Zainwestuj w małe zabawki, którymi będzie mógł bawić się podczas, gdy ty zajmiesz się jego fryzurą. Możesz także organizować różne ‘konkursy’ z małymi nagrodami (kto powiedział, że takie małe przekupstwo jest złe?).
  2. Aby szampon nie szczypał malucha w oczy, zwiń ręcznik w rulon i poprosić synka, aby trzymał go przy czole w taki sposób, by osłonić oczy i uszy przed cieknącą wodą.
  3. Pamiętaj o tym, aby używać szamponów przeznaczonych dla dzieci. Są one delikatniejsze i zawierają mniej substancji osłabiających strukturę włosa. Poza tym nie szczypią w oczy! A przecież głównie o to się rozchodzi.

Idealna fryzura dla chłopca

Modne fryzury dla chłopców powinny spełniać kilka podstawowych zasad. Ma być ładnie, schludnie i wygodnie. Chodzi przecież o to, aby dziecko nie męczyło się podczas swoich codziennych przygód poprawiając co chwilę włosy. Oto nasze propozycje:

Fryzury dla małych chłopców: Nieprzemijający „jeżyk”

Ta fryzura dla małego chłopca to klasyk. Jest bardzo prosta w wykonaniu (jeżeli zaopatrzysz się w maszynkę możesz ją wykonać sama, w domu). Sprawdzi się przede wszystkim u tych młodszych. Włosy nie będą wpadały do oczu, a mycie i suszenie zajmie dużo mniej czasu. Do tego taka fryzura praktycznie nie wymaga stylizacji.

Modne fryzury dla chłopców: Grzywka

W przypadku, gdy włosy są trochę dłuższe grzywka nada twojemu synkowi trochę charakteru. To bardzo modna fryzura dla chłopca! Pamiętajmy jednak o tym, że sprawdzi się raczej wśród troszkę starszych urwisów. Postarajmy się także, aby włosy nie były zbyt długie i nie wpadały do oczu. Grzywkę można także łatwo wystylizować układając ją na bok za pomocą żelu lub pozwalając jej swobodnie opaść.

Fryzury dla chłopców: Koczek samuraja

Kto powiedział, że dzieci nie mogą inspirować się największymi trendami. To nie tylko modna fryzura dla chłopca ale także bardzo wygodna. Boki ścięte bardzo krótko, a na górze niewielki koczek. Wystarczy, że zwiążesz włosy gumką i zawiniesz je na czubku głowy. Ta stylizacja nie będzie wymagała używania specjalnych produktów do stylizacji, które mogłyby obciążyć delikatne włosy dziecka.

 

Wskazówka: Cieniowanie włosów sprawi, że będą układały się same, co zaoszczędzi czas zarówno Twój, jak i synka.

Fryzury dla chłopca – jak podjąć odpowiedni wybór

Jeżeli Twoje dziecko jest nieco starsze, pozwól aby samo wybrało odpowiednią dla siebie stylizację – nauczy go to samodzielności, a każda wizyta u fryzjera stanie się frajdą. Dzieci charakteryzują się nieograniczoną wyobraźnią i kreatywnością, więc czasem trzeba będzie iść na kompromis. W wolnej chwili poszukajcie wspólnie inspiracji. Jeżeli twój syn interesuje się np. Superbohaterami, przejrzycie galerię ich zdjęć i pozwól dziecku, by wskazało, którą modną fryzurę chciałoby zobaczyć na swojej głowie. Pamiętaj, że poprzez stylizację wyrażamy siebie i dotyczy to również dzieci.

Odkryj: Dzieci

Powiązane artykuły