Model z włosami ułożonymi w kolce
Stylizacja | Fryzury męskie

Mężczyźni noszą kolce

Kolce na włosach to fryzura z jednej strony odważna, z drugiej szlachetna, dzięki czemu  nadaje się także na eleganckie wyjścia.  Razem z hollywoodzkimi gwiazdami pokażemy Wam kilka inspiracji oraz nauczymy, jak wykonać tę stylizację.

Coraz więcej gwiazd przekonuje się do stylizacji “kolców”. Trudno im się dziwić, bo ta fryzura sprzyja mężczyznom o różnych typach urody. Noszą ją zarówno przystojny idol nastolatek Zac Efron, błyskotliwy aktor i model Max Irons (syn Jeremiego Ironsa), gwiazdy w średnim wieku jak aktor Gabriel Macht i ci bardzo młodzi, jak Jeremy Irvine, który wygląda jak chłopak z sąsiedztwa.

Kolce na włosach

Mężczyźni lubią fryzury sportowe, schludne i zwracające uwagę podkreślonymi pasmami. Dlatego kolce to po prostu fryzura marzeń. Jest prosta w stylizacji i wymaga jedynie odpowiednio gęstych włosów na głowie.

Włosy na szczycie głowy, gdzie układane są kolce, są zazwyczaj dłuższe niż te po bokach. Jeżeli chcesz układać kolce, włosy powinny mieć długość co najmniej 3 cm. Kolce mogą być układane w różne strony (tak jak Colin Egglesfield na zdjęciu powyżej) lub tworzyć jedną całość (jak Max Iron).

Jeżeli chcesz wyglądać schludnie i elegancko w tej fryzurze, lepiej zgól zarost. Możesz wtedy śmiało założyć elegancki garnitur.

Wskazówki stylizacyjne

Jeżeli chcesz nosić kolce, poproś swojego fryzjera o odpowiednie cięcie. Reszta zależy od Twojej kreatywności oraz niezbędnych narzędzi – żelu i wosku. Możesz także użyć lakieru dla utrwalenia fryzury.

Kolce