Kobieta z bązowymi kręconymi włosami
Stylizacja | Trwała

Trwała na włosach a może wałki? Kreowanie (wy)kręconych fryzur

Niezależnie od tego czy wolisz romantyczne, wyszukane, czy modne fryzury, loki mogą być częścią każdej z nich. Modelki chodzące na wybiegach wielkich projektantów są tego najlepszym przykładem. Kręcone fryzury gwiazd, takich jak Sarah Jessica Parker, czy Nicole Kidman, również potwierdzają, że loki są w modzie i glamour. Poniżej przedstawiamy wam najważniejsze metody uzyskiwania loków od trwałej na włosach po papiloty, oraz zasady i sposoby na ich tworzenie. Dzięki naszym radom zawsze uzyskasz doskonały rezultat swojej stylizacji.

Kobieta z długimi bązowymi kręconymi włosami

Kobieta z trwałą na długich włosach

Wiele kobiet pamięta swoje pierwsze przerażające doświadczenie z lokami. Marząc o miękkich, falujących włosach w wieku czternastu lat, uległy namowom fryzjera i zrobiły "bardzo lekką trwałą", a kilka godzin później opuściły salon fryzjerski, wyglądając jak pudel. Przesuszone włosy spowodowały, że trwała wyglądała „tanio”. Prawdziwy koszmar zaczynał się jednak po pierwszym myciu.

 

Po wszystkich trudach ułożenia fal i po zabiegu trwałej ondulacji, każda najmniejsza ilość wilgoci przypominała o problemie puszących się włosów. Po około trzech tygodniach część z nich zaczynała opadać, o ich zniszczeniu nawet nie wspominając... Po takim doświadczeniu trwała ondulacja staje się największym wrogiem. Przedstawimy wam jednak rodzaje trwałej na włosach i przekonamy, że nowoczesna trwała ondulacja wcale nie musi być takim koszmarem. Opowiemy o metodach, k tóre sprawdzą się zarówno w przypadku trwałej na krótkich, jak i na długich włosach.

Loki na zawsze? Czemu nie delikatniejsza nowoczesna trwała ondulacja?

Trwała ondulacja ponownie wraca do mody. Nowe preparaty zawierające pochodne cukrów i aminokwasów stworzą znacznie bardziej miękkie loki i będą mniej niszczące dla struktury włosów. Nowoczesna trwała ondulacja może tworzyć zarówno małe, jak i duże loki. Jednak metoda chemiczna nie zapewni ci miękko opadających fal. Czy trwała ondulacja na grubych wałkach spełni oczekiwania? Aby osiągnąć jakikolwiek efekt, proste włosy muszą być zakręcone na relatywnie cienkie wałki (o średnicy mniejszej niż 2,5 cm). Po wyschnięciu uzyskamy więc loki, a nie miękkie fale. Aby skręcone trwałą włosy przemienić w miękko opadające fale, nie masz wyboru. Musisz nawinąć włosy na duże wałki lub wysuszyć je na dużej okrągłej szczotce. Rodzaje trwałej powinny zostać dostosowane do struktury włosa i jego kondycji. Obecnie wyróżnia się trwałą dwufazową, ziołową, ondulację kwaśną oraz zasadową.

Jeśli nie trwała ondulacja to co?

Zmiana to twój żywioł? Dzisiaj fale, a jutro proste włosy? Zrezygnuj z trwałej i wybierz rozwiązania tymczasowe takie jak wałki, papiloty, czy lokówka.

  1. Wałki-rzepy to szczególnie wygodne rozwiązanie, ponieważ trzymają się we włosach bez dodatkowych elementów. Są one dostępne w sprzedaży w wielu rozmiarach - od półtora do siedmiu centymetrów. Można ich używać do tworzenia małych lub obszernieszych fal.
  2. Termo-wałki z aksamitną powierzchnią są również bardzo wygodne. Nagrzewa się je w ładowarce, nawija na włosy i mocuje za pomocą klipsów. Następnie wystarczy zostawić je na włosach aż do całkowitego schłodzenia.
  3. Papiloty zrobione są natomiast z miękkiej pianki. Idealnie sprawdzą się przy tworzeniu zarówno małych sprężynek, jak i dużych loków.
  4. Loki o dowolnym rozmiarze - od miękkich fal po najdrobniejsze loczki można tworzyć także przy pomocy lokówki.
Więcej informacji na temat metod robienia loków znajdziesz klikając tutaj