Kobieta na plaży w rozpuszczonych włosach i kapeluszu
Stylizacja | Fryzury letnie

Modne fryzury na plażę

Łagodne, rozwiane fale, to idealna fryzura  na plażę. Prezentujemy cztery propozycje uczesań, które będą idealne na wakacyjną imprezę. Będziemy skręcać, zaplatać, unosić w górę, a wszystko po to, by stworzyć wygodne uczesanie.

Fryzury na plażę: fale

Łagodne fale, to synonim wygody na letnie wakacje na plaży. Ale jak uzyskać taki naturalny efekt? Ich ułożenie jest proste – wystarczy skorzystać z lokówki (poniżej Armin Morbach pokazuje jak to zrobić). Aby uzyskać charakterystyczną, szorstką strukturę, nie trzeba wchodzić do morskiej wody. Efekt można uzyskać dzięki soli morskiej w sprayu oraz woskowi do włosów. Wosk nadaje włosom dodatkowo połysk i pozwala podkreślić pojedyncze pasma.

Video: Stylizacja fal

Fryzury na plażę: warkocz z przodu

Beach Hairstyles

Długie włosy można zapleść na bok w warkocz francuski tak, aby nie przeszkadzały w plażowych zabawach. Wystarczy przedzielić włosy z boku i wydzielić pasmo o szerokości ok 5 cm. Zapleć warkocz wzdłuż linii włosów nad czołem, dobierając kolejne pasma. Zakładając kapelusz, nie tylko nadasz stylizacji gwiazdorski look, ale jednocześnie zapewnisz sobie ochronę przed promieniami słonecznymi.

Fryzury na plażę: skręcamy pasma na bok

Beach Hairstyles

Sposobem na odsłonięcie twarzy może być również skręcenie pasma z przodu głowy i ułożenie go na bok. Szerokie pasmo należy wydzielić z boku głowy i skręcić, owijając wokół osi, a następnie ułożyć wzdłuż linii głowy ku tyłowi. Ta fryzura wygląda pięknie nie tylko na długich, ale także na średniej długości włosach. Wystarczy spinka lub wsuwki, które pomogą utrzymać pasmo na miejscu. W innej wersji skręcone pasmo można związać wraz z pozostałymi kosmykami tworząc kucyk. Będziesz wyglądała Bosko!

Fryzury na plażę: włosy zaczesane do tyłu i na bok

Beach Hairstyles

Włosy muśnięte letnią bryzą, to absolutny 'must have' letnich stylizacji. W naszych ulubionych fryzurach włosy układają się swobodnie lub są lekko zaczesane do tyłu. Aktorka Sarah Gordon (po lewej) prezentuje ciekawą stylizację wykonaną na średniej długości włosach. Kosmyki poniżej przedziałka zostały ułożone do tyłu i upięte. Włosy po drugiej stronie głowy okalają twarz. Możesz pomyśleć o zwiększeniu objętości tego uczesania i wpięciu kwiatu z boku.

Fryzury na plażę: włosy uniesione w kucyk

Beach Hairstyles

Oto nowa propozycja stylizacji klasycznego kucyka. Włosy zostały przedzielone pośrodku i zebrane powyżej linii oczu z boku głowy w kucyka (do wykonania przyda się gumka i wsuwki). Włosy po przeciwnej stronie głowy mogą być ułożone do tyłu lub zaczesane za uchem, co podkreśli dodatkowo asymetrię stylizacji.