Fryzura afro
Stylizacja | Fryzury damskie

Szalone uczesania na imprezę: jak zrobić loki afro?

Szalone przyjęcie karnawałowe albo beztroska impreza na plaży w gronie znajomych to znakomite okazje do tego, by zaskoczyć wszystkich fryzurą. Szczególnie jeśli chodzi Ci po głowie coś, na co nigdy nie odważyłabyś się na co dzień! Takim uczesaniem jest fryzura afro. Od czasu do czasu możemy obserwować ją u celebrytek. Jest zjawiskowa, dlatego warto dla tego efektu poświęcić nieco czasu i skupienia. Przekonaj się, jak zrobić afro loki i czy jest to propozycja tylko dla posiadaczek kręconych włosów.

Czym jest fryzura afro?

Kobieta z lokami w stylu afro

Aby fryzura afro wyglądała naprawdę dobrze, będziesz potrzebować kilku niezbędnych akcesoriów.

Zazwyczaj ten typ fryzury kojarzy się z Afroamerykankami, u których takie uczesanie wychodzi naturalnie. Chodzi o burzę drobnych loczków okalających całą głowę. Fryzura afro może dobrze wyglądać u każdej kobiety, choć wymaga poświęcenia czasu, uwagi, a często też wielu niezbędnych akcesoriów  jak np. lokówka do afro. W dużej mierze polega na pokręceniu włosów oraz ich mocnym natapirowaniu, jednak sposobów na to, jak zrobić afro, jest bardzo dużo. Tapirowanie na dłuższą metę może szkodzić włosom i je osłabiać, dlatego warto zostawić sobie taką możliwość na specjalne okazje. Nie jest też tajemnicą, że fryzura afro będzie łatwiejsza do uzyskania na włosach wysokoporowatych. Są bardziej podatne na stylizowanie, ale też na uszkodzenia.

Lokówka do afro – jak wybrać?

Jedną z najłatwiejszych możliwości uzyskania bujnej czupryny jest specjalna lokówka do afro. To proste urządzenie działa tak samo jak każda inna lokówka. Różnica polega jedynie na tym, że ma bardzo cienką pałeczkę i nawijamy na nią cieńsze pasma włosów, co u niektórych może zająć sporo czasu i wymagać nie lada cierpliwości. Poszukując odpowiedniego urządzenia do afro, warto zwrócić uwagę na to, czy ma ceramiczną powłokę, która lepiej chroni włosy przed wysoką temperaturą. Przydatna jest też nienagrzewająca się końcówka oraz możliwość regulowania temperatury czy jonizacja. Kiedy w ruch idzie lokówka do afro, równie ważna będzie prawidłowa termoochrona włosów . Warto zainwestować w kosmetyki, które pomogą zachować pukle w świetnej kondycji.

Jak zrobić loki afro z prostych włosów?

Uśmiechnięta kobieta w czarnych, mocno skręconych lokach afro

Jest kilka sposobów na to, jak zrobić afro z prostych włosów. Możesz użyć lokówki do afro i wystylizować fryzurę za pomocą specjalnych kosmetyków do włosów.

Uzyskanie efektu burzy drobnych loczków wokół głowy może być nie lada wyzwaniem. Istnieje mnóstwo tutoriali, które podpowiadają, jak zrobić afro z prostych włosów. Posiadaczkom naturalnie kręconych włosów po prostu wystarczy nieco je podtapirować i suszyć głową w dół, dodając nieco produktów do utrwalenia fryzury. Panie z prostymi włosami mogą mieć z tym większy problem. Jednym ze sposobów na to, jak zrobić loki afro, są warkoczyki. Najlepiej zapleść je wieczorem na świeżo wysuszonych włosach. Im więcej tych warkoczyków i im drobniejsze, tym większą czuprynę uda się uzyskać. Po całej nocy trzeba je rozpleść, przeczesać, czasem też podtapirować, a na koniec spryskać lakierem do włosów. Drugim rozwiązaniem jest oczywiście wspomniana już lokówka do afro. Niektóre kobiety decydują się również na doczepianie syntetycznych loków. Ta moda wybuchła niedawno w Wielkiej Brytanii i jest uznawana za jedną z bezpieczniejszych metod uzyskania kręconych włosów afro, która nie naraża ich na zniszczenie. Co więcej, jest to nieinwazyjny sposób, który w żaden sposób nie zagraża nawet cienkim i osłabionym włosom. Z odpowiednią pielęgnacją efekt afro może utrzymywać się od 7 do 11 tygodni.

Odkryj:

Powiązane artykuły