Marki | KOLORYZACJA | Color Expert

Sekrety technologii OMEGAPLEX

Rewolucyjny trend „PLEX” stał się prawdziwym hitem salonów fryzjerskich. Ale na czym właściwie polega innowacyjna formuła OMEGAPLEX?

OMEGAPLEX łączy koloryzację i pielęgnację

W ostatnich latach zniszczenia włosów stały się głównym tematem badań naukowców. Uczeni z całego świata przyjrzeli się różnym rodzajom uszkodzeń włókien włosów, związanych głównie z ich koloryzacją i rozjaśnianiem.4 najczęściej występujące cechy uszkodzonych włosów

  1. Łamliwość włosów. Poziom uszkodzenia włosa wiąże się często z jego tendencją do łamania się, np. podczas czesania.
  2. Kruchość włosów. Testy wielokrotnego rozciągania wykazały, że uszkodzony włos z czasem staje się coraz mniej elastyczny i sprężysty.
  3. Porowatość włosów. Mechanizmy uszkodzeń włosów są aktualnie badane poprzez pomiar ich porowatości. Wyniki wskazują na to, że uszkodzone włosy mają większe ubytki w strukturze, przez co stają się bardziej wrażliwe.
  4. Szorstkość włosów. Łuski na powierzchni włosa są nieregularne i podniesione, przez co włosy stają się suche i szorstkie – zjawisko to określa się zwykle „puszeniem się włosów”.


Badania naukowe jednoznacznie wskazują na to, że takie uszkodzenia mają związek z farbowaniem i rozjaśnianiem włosów.


*Źródła: 2010 Japanese Dermatological Association, 2008 Journal of Cosmetic Science, Handbook of Cosmetic Science and Technology 2014.

 

Mikro-wiązania: sekret silnych włosów


Mikro-wiązania są czynnikiem  spinającym włókienka we wnętrzu włosa. Wiązania te działają dosłownie jak mostki łączące całą strukturę w spójną całość. Mikro-wiązania wspierają zatem całą konstrukcję i nadają włosom siłę.

Podczas koloryzacji lub rozjaśniania włosów wiązania te mogą ulec zniszczeniu. Wewnętrzna część włosa traci wtedy stabilność konieczną do utrzymywania spójności całej struktury; włos traci przez to siłę i odporność, stając się bardziej podatnym na złamania. Po spłukaniu farby, łuski na powierzchni włosa, uniesione w trakcie koloryzacji, zostają zamknięte. Niestety, w tym czasie włosy mogły ulec uszkodzeniu.

 

Color Expert redukuje ilość tych uszkodzeń.

Z technicznego punktu widzenia – to rewelacja!

Nowa technologia OMEGAPLEX przeciw złamaniom  włosów to innowacyjne rozwiązanie pozwalające chronić włosy podczas koloryzacji. Color Expert to pierwsza linia kosmetyków do farbowania włosów w domu, w której została zastosowana technologia Omegaplex. Dzięki Omegaplex firma Schwarzkopf wprowadziła do linii produktów Color Expert  profesjonalną technologię przeciwdziałającą złamaniom  we wnętrzu włosa.

 

Zaufaj 3-stopniowej technologii Omegaplex, opracowanej specjalnie po to, aby wzmacniać mikro-wiązania i chronić je przed uszkodzeniami zarówno w trakcie, jak i po koloryzacji.

 

Krok 1 to dodanie do mieszanki koloryzującej serum, aby CHRONIĆ mikro-wiązania podczas koloryzacji. Krok 2 - po koloryzacji – odżywka REPAIR SEALER, ZABEZPIECZA włókna włosów, utrwalając intensywność koloru. Krok 3 - po 3 tygodniach od koloryzacji odżywka REPAIR REVIVER - odbudowuje włos od wewnątrz, aby WZMOCNIĆ włosy.