Kobieta samodzielnie farbuje włosy na kolor jasny blond
Koloryzacja | Blond włosy

Włosy blond - idealna technika farbowania

Kolor włosów staje się jaśniejszy przez depigmentację (rozjaśnianie), a nie w wyniku procesu koloryzacji. Chcesz uzyskać jasne blond włosy? Przeczytaj i dowiedz się, o czym trzeba pamiętać, gdy rozjaśniasz włosy i jak kontrolować niepożądane efekty uboczne.

 

Kobieta o niemal białych włosach

Farbowanie włosów na blond nie musi być trudne

Twój naturalny kolor włosów to nie jasny blond? Dotyczy to dziewięćdziesięciu pięciu procent wszystkich ludzi. Większość włosów blond, a zwłaszcza tych jasnych czy nawet białych, to włosy rozjaśniane. Wśród różnych metod farbowania włosów na blond, rozjaśnianie nadal jest na pierwszym miejscu. Ekstremalnie jasne odcienie koloru blond, jak np. platynowy blond mogą być ostatnim krzykiem mody wśród modelek i gwiazd, ale w codziennym życiu kobiety wolą farbować włosy na blond w delikatniejszych odcieniach jak miodowy czy karmelowy.

 

Jasny blond uzyskany przez farbowanie musi być oszałamiająco piękny i na pewno nie powinien wyglądać tanio. Dlatego proces rozjaśniania należy prowadzić ostrożnie - z wyczuciem koloru. Miękki naturalny średni blond wygląda pięknie i mogą się nim cieszyć nawet brunetki. Nasze wskazówki podpowiedzą Ci, jak pofarbować włosy na blond poprawnie i - co najważniejsze! - bez niszczenia włosów. Bez obaw, przy odrobinie wprawy koloryzacja włosów blond wcale nie będzie trudna!

Rozjaśnianie – jak poprawnie zyskać jasny kolor włosów?

 • Wskazówka nr 1:

  Z pewnością chcesz, by twoje farbowane blond włosy wyglądały naturalnie? W takim razie nigdy nie rozjaśniaj swoich włosów o więcej niż dwa odcienie. Zwróć również uwagę na kolor twoich brwi. Kolor włosów będzie wyglądać sztucznie, jeśli różnica w kolorze pomiędzy włosami a brwiami będzie zbyt duża.

 • Wskazówka nr 2:

  Bądź bardzo ostrożna, koloryzując uprzednio farbowane na blond włosy. Zmieniona struktura włosów może prowadzić do nieoczekiwanych efektów. Kolor włosów może być intensywniejszy niż pokazany na opakowaniu. Więcej pigmentów koloru może też wniknąć do wnętrza włosów i przyciemnić je bardziej niż zamierzałaś.

 • Wskazówka nr 3:

  Czy promienie słoneczne nadają Twoim włosom rudawe zabarwienie? W takim wypadku należy usunąć z włosów czerwone pigmenty. W przeciwnym razie mogą one nadać odcieniowi blond żółte zabarwienie. Specjalne, nowe produkty do koloryzacji zostały przygotowane tak, aby neutralizować niechciane rudawe refleksy.

 • Wskazówka nr 4:

  Masz już jasne włosy i chcesz, aby były o ton jaśniejsze? Idealnym rozwiązaniem będzie delikatna koloryzacja na blond przy użyciu spray’u rozjaśniającego, który przy każdym użyciu rozjaśni włosy o jedną czwartą odcienia. Światło słoneczne i gorące powietrze suszarki zintensyfikują ten efekt.

 • Wskazówka nr 5:

  Brunetki mogą rozjaśnić włosy w domu nawet do siedmiu tonów. Należy jednak pamiętać, że mieszanki rozjaśniającej nie wolno pozostawiać na włosach dłużej niż na 45 minut, ponieważ ich właściwości utleniające włosy mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.

 • Wskazówka nr 6:

  Nie znosisz odrostów i nie chcesz poddawać się regularnym zabiegom rozjaśniania czy utleniania włosów? Dobrym rozwiązaniem będzie nowy trend „blonette”. Fryzjer doda brązowym włosom pasemek, nadając im wymarzoną miękkość i naturalny odcień.