Kobieta z długimi brązowymi falowanymi włosami zaczesanymi przed ramię
Koloryzacja | Blond włosy

Od blondu do brązu – zmiana koloru

Laura Haddock i Elisabeth Moss lubią eksperymentować z kolorem włosów, zmieniając blond na brąz, aby za chwilę ponownie odwrócić kierunek. Kolor włosów ma całkiem spory wpływ na wygląd, a jego siła zależy od indywidualnych cech i temperamentu każdej osoby.  

„Blondynki brunetki, kocham wszystkie kobiety”-  tak brzmią słowa jednej piosenek Roberta Stolza. Każdy kolor włosów są piękne pod warunkiem, że pasują do osoby, która  go  nosi. Nie ma żadnego powodu, dla którego nie warto byłoby eksperymentować z różnymi kolorami włosów.

Laura Haddock i Elisabeth Moss zmieniły blond na ciemny brąz, a potem powróciły do jasnych odcieni. Na ich przykładzie widać, jak zróżnicowany wpływ na wygląd może mieć zmiana koloru.

Zmiana koloru z blond na brąz: Laura Haddock

Brytyjska aktorka Laura Haddock (na zdjęciach powyżej) nieustannie zmienia kolor włosów z blond na brąz, by wkrótce powrócić z brązu na blond. Jej wizerunek zmienia się wraz z ze zmianą koloru. Wiele osób kojarzy jasne falujące włosy i centralnie ułożony przedziałek z latem, słońcem i plażą. Blond często uważany jest za wyjątkowo promienny. W ciemnych odcieniach brązu aktorka wygląda romantycznie, a zarazem władczo.

Zmiana koloru włosów z blond na brąz: Elisabeth Moss

Hair Colour Change from Blonde to Brown

Elisabeth Moss

Aktorka Elisabeth Moss (‘Mad Men’) wygląda wspaniale niezależnie od tego czy jej włosy mają odcień blond, czy brązowy. W ciemnych odcieniach gwiazda sprawia wrażenie pewnie stąpającej po ziemi, a blond dodaje jej delikatności i pokazuje jasną  stronę jej urody. Niczym słoneczna rama wokół obrazu, granica pomiędzy jasnym odcieniem włosów, a twarzą staje się delikatniejsza i mniej charakterystyczna.

Blond czy brąz: ten sam odcień, różne fryzury

Laura Haddock nosi długie, powiewające swobodnie blond włosy, podczas gdy Elisabeth Moss dla sowich jasnych włosów wybrała krótkie cięcie. Efekt jest jednoznaczny. Długie i falujące blond pasma wyglądają miękko i kobieco. Z kolei krótkie włosy blond odmładzają wygląd i dodają elegancji.

Od połączenia koloru i fryzury zależeć będzie, jak zostaniesz odebrana przez inne osoby. Długie, luźno zebrane brązowe pasma Laury Paddock, podkreślają zmysłowy wygląd gwiazdy. Elizabeth Moss wygląda stylowo nosząc krótki bob i asymetryczną grzywkę.

Warto pamiętać, że o wyglądzie koloru włosów, decydują ich ciecie i uczesanie. A to kolejne narzędzia, które mogą stać się narzędziem modyfikacji stylu.