blondynka-na-tle-ciemnowłosych-kobiet
Koloryzacja | Konsultacja koloru

Twój koloru włosów a charakter

Blond, brązowy, czarny lub czerwony – zdradź nam, jaki jest Twój kolor włosów, a powiemy Ci, kim jesteś. Odcień twej czupryny może rzeczywiście wiele powiedzieć o charakterze danej osoby. Nie wierzysz nam? To usiądź wygodnie na kanapie i przeczytaj dokładnie ten krótki artykuł.

Blondynki są chłodne, rude są ogniste, brunetki twardo stąpają po ziemi, a ciemnowłose są melancholijne. Czy te stereotypy nie wydają Ci się znajome? Niemal każda z nas w pewnym momencie spotkała się ze specyficznym odbiorem własnego koloru włosów i uznała to proste, stereotypowe myślenie za irytujące. Ale w rzeczywistości nasze oceny ludzkiego charakteru ze względu na kolor włosów nie są wcale aż tak absurdalne, jak może się wydawać. Tak samo, jak czupryna może ujawnić sporo informacji na temat płci, wieku i stanu zdrowia partnera, tak samo istnieją pewne cechy charakteru związane z kolorem włosów. Uświadomione lub nie. Jedna rzecz jest pewna: istnieją przybliżone zasady, ale nie ma prostych praw, które pozwolą wyciągnąć wnioski na temat charakteru w oparciu o sam kolor włosów.

Życie ma wiele kolorów (włosów)

© Getty Images

Kolor włosów a charakter - czy naprawdę są od siebie zależne? Oczywiście, że tak!

Czy rozważasz zmianę odcienia? Bułka z masłem. W stylizacji bardzo wiele można zmienić za pomocą zwyczajnej zmiany koloru. Od całkowitej przebudowy do subtelnej aktualizacji. Czy to możliwe, że obecny kolor włosów ujawnia coś więcej na temat naszego charakteru, niż oryginalny, naturalny odcień? Dokładnie tak! Odcień, który nosimy w pewnym okresie życia pozwala nam na swobodne modelowanie wyglądu zewnętrznego, pomagając w ten sposób określić się, jak chcemy być postrzegani przez innych. To czy wypełnimy obietnicę, jaką składa za nas ten kolor włosów to oczywiście zupełnie inna sprawa. Ale najpierw przyjrzyjmy się czterem głównym odcieniom – blond, brązowemu, rudemu i czarnemu. Zacznijmy od typologii kolorów włosów. Sprawdź ich charakterystykę w naszej galerii!

Kolor włosów a charakter

Odkryj: