kobieta w niebieskich włosach
Koloryzacja | Konsultacja koloru

Twój kolor włosów a charakter: co rudy kolor (i nie tylko!) mówią o naszych cechach?

Blond, brązowy, rudy, czarny lub czerwony – zdradź nam, jaki jest Twój kolor włosów, a powiemy Ci, kim jesteś. Odcień twej czupryny może rzeczywiście wiele powiedzieć o charakterze danej osoby. Nie wierzysz nam? To usiądź wygodnie na kanapie i przeczytaj dokładnie ten krótki artykuł.

Blondynki są chłodne, rude są ogniste, brunetki twardo stąpają po ziemi, a ciemnowłose są melancholijne. Czy te stereotypy nie wydają Ci się znajome? Niemal każda z nas w pewnym momencie spotkała się ze specyficznym odbiorem własnego koloru włosów i uznała to proste, stereotypowe myślenie za irytujące. Ale w rzeczywistości nasze oceny ludzkiego charakteru ze względu na kolor włosów nie są wcale aż tak absurdalne, jak może się wydawać. Tak samo, jak czupryna może ujawnić sporo informacji na temat płci, wieku i stanu zdrowia partnera, tak samo istnieją pewne cechy charakteru związane z kolorem włosów. Uświadomione lub nie. Jedna rzecz jest pewna: istnieją przybliżone zasady, ale nie ma prostych praw, które pozwolą wyciągnąć wnioski na temat charakteru w oparciu o sam kolor włosów. Tym bardziej, że jest tych kolorów bezmiar, a ruby brąz czy rudy blond to tylko nieliczne przykłady ogromnej różnorodności barw.

Życie ma wiele kolorów (włosów)

Kobieta w długich, jasnych włosach
© Getty Images

Kolor włosów a charakter - czy naprawdę są od siebie zależne? Oczywiście, że tak!

Czy rozważasz zmianę odcienia? Bułka z masłem. W stylizacji bardzo wiele można zmienić za pomocą zwyczajnej zmiany koloru. Od całkowitej przebudowy do subtelnej aktualizacji. Czy to możliwe, że obecny kolor włosów ujawnia coś więcej na temat naszego charakteru, niż oryginalny, naturalny odcień? Dokładnie tak! Odcień, który nosimy w pewnym okresie życia pozwala nam na swobodne modelowanie wyglądu zewnętrznego, pomagając w ten sposób określić się, jak chcemy być postrzegani przez innych. To czy wypełnimy obietnicę, jaką składa za nas ten kolor włosów to oczywiście zupełnie inna sprawa. Ale najpierw przyjrzyjmy się czterem głównym odcieniom – blond, brązowemu, rudemu i czarnemu. Zacznijmy od typologii kolorów włosów. Sprawdź ich charakterystykę w naszej galerii!

Znaczenie koloru włosów: blond

Blondynka w czarnym kapeluszu
© Stocksy

Jasne włosy wydają się szczególnie atrakcyjne i seksowne, zwłaszcza mężczyznom. Pierwsza dobra wiadomość: blondynki uważane są za szczególnie zabawne, pociągające i powabne. Zła wiadomość: kobiety o jasnych włosach często są kategoryzowane jako naiwne i niewierne. Jak do tej pory nie zaskoczyliśmy żadnymi niespodziankami. Ale czy wiesz, że mówi się także, iż blondynki mają zdrową gotowość do podjęcia ryzyka? Wiele kobiet kojarzy blond z dzieciństwem – często dlatego, że wiele z Was dorastało z jaśniejszymi włosami, zanim uległy one ściemnieniu przez lata – i dlatego automatycznie utożsamiają ten odcień z młodością. Jeśli masz ochotę na naturalny program przeciw starzeniu się, wszystko co musisz zrobić to odpowiednie farbowanie. Oczywiście na blond!

Znaczenie koloru włosów: brąz

Kobieta na plaży jedząca loda
© EyeEm

Brunetki są zazwyczaj mocno niedoceniane, uważane za przyziemne i niezawodne. Nuda! Ale nie lękaj się tego stereotypu - mają znacznie więcej do zaoferowania. Brunetki mają również reputację utalentowanych bizneswoman, które jednocześnie emanują ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Idealny pakiet, czyż nie? Aż 60 procent wszystkich kobiet zalicza się dzięki naturalnemu kolorowi włosów do kategorii „brunetka”. Przyjmuje się, że lepiej wypadają niż ich blond, rude lub czarnowłose koleżanki w takich kategoriach, jak niezawodność, humor, wiarygodność, inteligencja i sukces. Zatem jeśli planujesz daleki skok po drabinie kariery, wybierz brąz na swój kolejny kolor włosów!

Znaczenie koloru włosów: rude

Kobieta o rudych włosach
© EyeEm

Rude włosy zawsze były bardzo popularne i uważane za niesamowicie kuszące. Mimo to od zawsze obciąża je jakiś stereotyp. Rudy kolor włosów był tak rzadki w czasach średniowiecza, że jego posiadaczki uważano za podejrzane i kojarzono je z diabłem. Rudowłose dziewczyny palono na stosach. Na szczęście czasy się zmieniają. Dzisiaj rude włosy nie kojarzą się z czarownicami, a raczej z modą i seksapilem. Rude włosy zdołały całkowicie zmienić swój wizerunek. Rudy kolor włosów stanowi synonim zmysłowości, energii i nowoczesności. Ze względu na to koloryzacja na rudo stała się popularnym wyborem. Rude – zarówno te farbowane, jak i naturalne – lubią być w centrum uwagi i sygnalizować, że są otwarte na nowe sytuacje i ekscytujące, pełne wrażeń życie. Kobiety o rudych włosach wciąż igrają z ogniem – ale tym razem to one niosą pochodnię!

Znaczenie koloru włosów: czerń

Kobieta o czarnych włosach
© Stocksy

Czarna mamba! Ciemnowłosa kobieta najczęściej postrzegana jest jako melancholiczka. Zwłaszcza mężczyźni są wyjątkowo podatni na działanie kobiet o czarnych włosach. W wielu regionach, np. w Europie Środkowej, są one bowiem wciąż uważane za coś egzotycznego. Ciemnowłose kobiety są synonimem elegancji, głębi i tajemnicy. Pomimo gorącokrwistego temperamentu, utożsamianego z posiadaczkami czarnych czupryn, ten charakterystyczny odcień odpowiada również za melancholijną i łagodną naturę. Być może właśnie ten kontrast sprawia, że posiadaczki czarnych włosów są tak pociągające i fascynujące? Dowiedz się sama...

Odkryj:

Powiązane artykuły