Kobieta o krótkich brązowych włosach
Koloryzacja | Konsultacja koloru

Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

Trochę czasu upłynęło od Twoich trzydziestych urodzin, ale nadal możesz wyglądać młodo i być pełna energii. Delikatne rozjaśnienie włosów może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Odmładzający kolor włosów pozwoli wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz.

Kolor blond jest kojarzony z młodością dużo bardziej niż jakikolwiek inny. Dzieci bardzo często mają jasne włosy, które z wiekiem ciemnieją o kilka tonów. Jednakże jaśniejsze włosy nie są optycznym źródłem młodości i nie przywrócą automatycznie wyglądu z dawnych lat.  

Odmładzający kolor włosów spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie wyglądać naturalnie i pasować jego posiadaczce. Tak jak lśniące białe zęby wyglądają nienaturalne u siedemdziesięcioletniej osoby, tak samo platynowy blond traci swój czar, gdy stajemy się starsi. Unikanie ostrych kontrastów jest podstawową zasadą w walce z upłyającym czasem. Włosy farbowane na kolor głębokiej czerni czy modne cięcie w stylu bob z prostą grzywką mogły wyglądać super, gdy miałaś dwadzieścia lat. Trzeba umieć wyczuć, jaki kolor włosów odmładza w przypadku naszego wieku i wyglądu oraz na tej podstawie wybrać odpowiedni styl. Tylko kolor dostosowany do naszej cery, może nas odmłodzić.

Odmładzające kolory włosów - jak je wybrać

  • Jeśli nie możesz się zdecydować na wybór pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy (przy założeniu, że Twoje włosy nie są w kolorze średni blond lub jaśniejszy). Jaśniejsze kolory włosów dodają cerze więcej uroku.
  • Wszystkie odcienie popielatego blondu mogą zdziałać cuda w tworzeniu młodzieńczego wyglądu. Ten odcień odwraca uwagę od zaczerwień skóry, zmiękcza rysy twarzy i dobrze współgra z pierwszymi siwymi włosami.
  • Strzyżenie musi być dopasowane. Najodpowiedniejsze fryzury pozwalają włosom miękko się układać, a pojedyncze kosmyki opadają na twarz. To dodaje energii i zmiękcza rysy twarzy lepiej niż krótka fryzura albo włosy mocno zebrane w kucyk.
  • Stosuj balsamy, pianki i lakiery do włosów zapewniające elastyczne utrwalenie, aby zachować miękki i naturalny charakter fryzury.

Odmładzające kolory włosów - uważaj na pułapki

  • Jeżeli chcesz walczyć z oznakami starzenia za pomocą odmładzającego koloru włosów, pamiętaj że odcienie rudości mają trzy wady. Po pierwsze, cera odbija odcień czerwieni i podkreśla bladość i zaczerwienienia skóry. Po drugie, czerwone pigmenty nie kryją zbyt dobrze siwych włosów. Aby kolor włosów był równomierny, koloryzacja musi być bardzo intensywna. I wreszcie po trzecie: naturalne rude włosy są tak rzadkie, że wybór tego koloru będzie zwracał powszechną uwagę na fakt, że próbujesz się w ten sposób odmłodzić.
  • Głęboka czerń jest surową ramą dla bladej cery i dlatego podkreśla każdy szczegół na twarzy i każdą, najmniejszą zmarszczkę.
  • Jarmarczne szafirowe pasemka albo podobne detale są odpowiednie dla swawolnej i śmiałej osobowości. Jednakże nie sprawiają, że ktokolwiek wygląda w nich młodziej. Są jasną informacją, że taka osoba próbuje się na siłę odmłodzić. Taki śmiały indywidualizm nie jest dla każdego.