Kobieta z blond włosami średniej długości i ciemniejszymi końcówkami
Koloryzacja | Ombre

Blond z ciemnymi końcami: trend na wspak

Dwa odcienie na włosach są nadal modne. Ombre był dotąd przywilejem przede wszystkim brunetek. Teraz za koloryzację biorą się blondynki, odwracając kierunek. Włosy są więc jasne na górze i ciemniejsze na końcach.

Ombre oznacza zmianę odcienia przechodzącego z jaśniejszego w ciemniejszy, z ciemniejszego w jaśniejszy lub z jednego koloru na inny. Jak dotąd na takie transformacje decydowały się przede wszystkim brunetki. Teraz ten trend stał się także domeną blondynek, które przyciemniają końce włosów. Zmiana zaczyna się przeważnie od wysokości ucha.

Od blondu po ciemne końce, czyli właściwie dobrane przejście

Ombre od blondu po ciemne końce, czyli właściwie dobrane przejście

Aktorka Kaley Cuoco przyciemniła końce włosów na ciemny brąz. I to właśnie ten kolor bliski jest jej naturalnemu kolorowi, co widać na odroście.

Wybierając odcień, dopasuj go do naturalnej karnacji. Ciemny brąz świetnie współgra z każdym blondem. Skóra oliwkowa dobrze będzie wyglądać przy przejściach blondu w odcienie brązu, kasztanowego brązu i mahoniu. Tony czerwone i miedziane pasują do kobiet o jasnej karnacji.

Czy masz włosy w odcieniu platynowego blondu jak Kaley Cuoco? Jeżeli tak,esz na końcach włosów wypróbowac ciemne odcienie brązu. Jasne blond pasma włosów Kaley przechodzą w odcienie brązu na końcach, a jej twarz okalają jasnobrązowe kosmyki. Dzięki temu całość tworzy przemyślają i spójną kompozycję.

Ombre od blondu po ciemne końce, czyli właściwie dobrane przejście

Kristin Cavallari połaczyła miodowy blond z brązowymi tonami na końcach.

Karnacja Kristin Cavallari zdradza jej miłość do kalifornijskiego słońca. Odwrócone ombre stanowi idealne połączenie koloru włosów i oczu. Miodowy blond przechodzi na końcu w brąz. Włosy przy szyi mają ciemniejsze odcienie. Dzięki temu włosy wyglądają bardziej naturalnie.

 

Blondynkom, które wolą jasne kolory, proponujemy odcienie niebieskie, lila, różowe.

Kilka wskazówek koloryzacyjnych

Kolejny duet – blond łączony z różem jak u Heidi Klum i fioletem u Jassie Malakouti

 

Ciemne końce wyglądają szczególnie naturalnie, gdy na włosach widoczny jest ciemny odrost. Końcówki powinny być w takim wypadku dopasowane kolorystycznie do odcienia przy odroście. 

Tak pofarbowane włosy wyglądają świetnie w połączeniu z przedziałkiem po środku głowy o miękkimi falami. Lakier nabłyszczający pozwoli podkreślić efekt kolorystyczny.