Kobieta z ombre
Koloryzacja | Ombre

Stonowana koloryzacja ombre

Ombre - modne łączenie dwóch, lub większej liczby, odcieni nadaje stylizacjom świeży wygląd. Paleta odcieni ciągnie się od karmelu, przez czerwień po róż. Sama zdecydujesz, jaki odcienie są dla Ciebie odpowiednie.

Słowo „Ombre” oznacza odcień lub cień. W słowniku współczesnej koloryzacji oznacza natomiast łączenie różnych barw bez zaznaczania wyraźnych przejść między nimi - od jednego koloru/odcienia (u nasady) po całkiem inny (na końcach).

Ombre – od łagodnych po wyraziste

null

Piosenkarka Jordin Sparks łączy czerń z czerwienią

Fryzura z ombre wprowadza ciekawy element do stylizacji i dodaje jej energii. Połączenia mogą dotyczyć zarówno dwóch odcieni tego samego koloru jak i dwóch całkowicie odmiennych barw, jak np. piosenkarka Jordin Sparks, która łączy czerń i czerwień. Wybierając kolor dla siebie, weź pod uwagę własny styl, karnację i to czy chcesz wyróżniać się na ulicy. Mocne, jasne i niecodzienne połączenia ombre bardziej zwracają uwagę niż połączenia brązów, przechodzące od ciemnych odcieni po jaśniejsze, np. platynowy blond. Do Twojej dyspozycji jest jednak cała paleta barw.

Popularne połączenia ombre

Możesz wybrać zarówno przygaszone jak i wyraziste połączenia. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rozwiązań:


Jeżeli Twoim naturalnym kolorem jest:

... blond -
 wybierz brąz, czerwień, pastelowy róż, niebieski lub fiolet.
... brąz - wybierz blond, karmel, czerwień lub róż.
... czerwień - wybierz blond, brąz, karmel lub pastelowy róż.
... czarny - wybierz turkus, niebieski, fiolet, zieleń, żółty lub biały.
... siwy - wybierz turkus, róż, brąz lub czerń.

Wskazówka: Swój wybór możesz przedyskutować ze swoim stylistą/fryzjerem, który pomoże Ci dobrać właściwą kombinację. Możesz też poprosić go o próbną koloryzację w wybranych przez siebie odcieniach.

Jak zrobić ombre?

Ombre Hair

Na prostych włosach przejścia kolorów będą o wiele bardziej wyraziste. Fale i loki jeszcze bardziej ukrywają przejścia. Ombre może dobrze prezentować się także na upięciach, ale w  większości z nich przejścia kolorów bywają mało widoczne. Ten rodzaj koloryzacji lepiej sprawdzi się więc na kucykach niż w przypadku, ukrywających włosy koków i upięć. Ombre na krótkich włosach jest równie interesujące jak na długich, choć trzeba przyznać, że nieco mniej efektowne.

Po lewej Piosenkarka Kady Z: włosy układają się w fale przechodząc od brązów w blond.

Ombre i stylizacja

null

Ombre modelki Lily Aldridge

Ombre i jasny wybór odcieni dobrze pasuje do strojów, które nie są zbyt kolorowe. Jessica Jarrell nosi morelową koszulę (na głównym zdjęciu), która dobrze pasuje do jej brązowych odcieni włosów. Jordin Sparks połączyła za to czerń z czerwienią, dobierając do tego zestawienia odpowiedni kolor sukni. Jeżeli nie masz pewności, jaki kolor będzie pasować do odcieni Twoich włosów, wybierz biel lub czerń, tak jak zrobiły to Kady Z i Lily Aldrige. Ten wybór zawsze sprawdza się tam, gdzie chcesz podkreślić odcień włosów.

Makijaż powinien zdecydowanie grać rolę drugoplanową, ustępując miejsca włosom. Czarny tusz i eyeliner całkowicie wystarczą. Możesz też spróbować różanej lub jasno brązowej pomadki.