Modelka z niebieskimi pasemkami
Koloryzacja | Pasemka

Niebieskie pasemka: raz się żyje!

Piękne niebieskie odcienie to jedne z najbardziej lubianych i dających ogromne możliwości kolorów. Pasma w tych barwach wkraczają teraz na modową arenę salonów fryzjerskich. Turkusy, kobalt i błękit przeplatają się z odcieniami blond, brązu i siwymi włosami. Co więcej, te kolory wpływają podobno pozytywnie także na nasz nastrój.

null

Niebieskie końcówki włosów wyglądają naprawdę intrygująco

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez stronę “TopTen”, najbardziej lubianym kolorem jest niebieski – kolor nieba i oceanów. Jego odcienie uspokajają umysł, kojarzą się z wolnością, harmonią, pewnością i zaufaniem, nawet jeśli chłodne barwy niektórzy łączą z zimnem i dystansem. Jak widać, o niebieskim można powiedzieć wiele, a od niedawna także to, że jest to wyjątkowo modny kolor włosów. Może i Ty skusisz się na to, by wypróbować go na swojej głowie? Efekty mogą Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć! Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach łączenia tego koloru z makijażem i stylizacjami. Przekonaj się, czy to kolor dla Ciebie.

Niebieska strona piękna

Lubisz niebieskie lub lekko-niebieskawe cienie do oczu, tusze i eyelinery? Jeśli tak, to od wpadającego w błękitne tony makijażu dzieli Cię już tylko jeden krok do włączenia niebieskich akcentów kolorystycznych w Twoją fryzurę. Większość kobiet unika całkowitego pokrywania włosów farbą w odcieniu błękitu, stawiając zamiast tego na niebieskie końcówki włosów lub pasma w tym odcieniu. Taki ciekawy akcent kolorystyczny od kilku sezonów pozostaje jednym z poważniejszych trendów modowym, czego najlepszym dowodem są zdjęcia trendsetterek i modelek.

Błękitne pasemka w połączeniu z zielenią i szarościami

Trendy Blue Streaks

Niebieskie pasemka na głowie modelki podczas Fashion Week w Tokio (po lewej). Carola Bernard prezentuje modę prosto z mediolańskiej ulicy i zielonkawo-niebieskie pasma (po prawej).

Na luzie (po lewej): Niebieskie pasemka tworzą widoczny kontrast z jasnymi odcieniami włosów (np. popielatym blondem). Chłodne odcienie niebieskiego i turkusowe pasma, w połączeniu z delikatnymi falami i upiętymi z boku włosami, nawiązują do fryzur lat 80. Królewski błękit dominujący w makijażu doskonale uzupełnia look.

Przełamując konwenanse (po prawej): Młode kobiety zmieniają kolor włosów na popielaty, wplatając turkusowe akcenty. Ta stylizacja może wyglądać na wywrotową i bardzo niezależną - taka jest zresztą sama stylistka, Carla Bernard.

 

Wskazówka: Aby sprawdzić, czy niebieskie pasemka to dobry pomysł dla Ciebie, możesz pomalować je niebieskim tuszem do rzęs.

Niebieskie pasemka i makijaż

  1. Jeżeli chcesz podkreślić niebieskie pasemka, wystarczy że użyjesz jedynie czarnego tuszu i przezroczystego błyszczyka. W ten sposób makijaż nie będzie konkurować z twoją fryzurą.
  2. Biała kreska nad okiem wprowadza element mistycyzmu.
  3. Ciepłe odcienie makijażu dobrze komponują się z niebieskimi pasmami. Możesz użyć różanej szminki lub pomarańczowej kreski (niebieski i pomarańczowy to kolory komplementarne).
  4. Czarny albo błękitny, lekko przydymiony makijaż to ciekawa i efektowna propozycja pasująca do niebieskich pasm.

Linki:

Zdjęcia Caroli Bernard >> instagram.com/carolabernard

Moda ulicy: Carola Bernard >> citizencouture.com