Refleksy na włosach
Koloryzacja | Pasemka

Naturalne refleksy na włosach – jak je uzyskać?

Włosy niczym muśnięte słońcem to efekt, który w ostatnim czasie podbija serca kobiet. Refleksy na włosach wyparły rzucający się w oczy balejaż i zepchnęły w cień koloryzację obmre na rzecz bardziej naturalnego i dziewczęcego wyglądu.

Trudno znaleźć osobę, której taki efekt nie dodałby uroku. Jest doskonały szczególnie dla pań niezadowolonych ze swojego mysiego koloru włosów pozbawionego blasku. Taki sposób koloryzacji jedynie podkreśla ich naturalny odcień, zbliżony do tego, jaki często można zaobserwować po spędzeniu wakacji na słońcu. Jest to też świetna propozycja dla kobiet chcących wprowadzić zmiany w swoim wyglądzie, ale nie mających ochoty na drastyczne kroki.

Refleksy a pasemka na ciemnych włosach

Kobieta z refleksami na włosach
© Shutterstock

W dużym uproszczeniu właśnie o to chodzi: wykonujemy blond refleksy na ciemnych włosach. W rzeczywistości jednak cała tajemnica tkwi w doborze odpowiedniego odcienia blondu do koloru włosów i naszej karnacji. Prawidłowo wykonane refleksy na włosach nie tylko dodadzą im animuszu, ale wpłyną pozytywnie na całą twarz. Takie świetliste kosmyki sprawią, że buzia będzie wyglądała na młodszą i bardziej wypoczętą. To dość ciekawy trik dla pań o ciemnych włosach chcących odjąć sobie w ten sposób kilka lat. Zwykle dobiera się ciepłe odcienie blondu.

Czy refleksy na krótkich włosach to dobry pomysł?

Ten rodzaj koloryzacji ma taką zaletę, że dobrze sprawdza się na fryzurach o różnej długości. To oznacza, że refleksy na krótkich włosach również mogą wyglądać świetnie. Dzieje się tak za sprawą nanoszenia pasemek nie od samej nasady włosów, ale nieco niżej. Dzięki temu nie ma konieczności odświeżania koloryzacji co miesiąc. Taki „odrost” będzie się prezentował dobrze nawet po kilku miesiącach od wizyty u fryzjera. Jedynym minusem może być fakt, że refleksy na włosach długich łatwiej wykonać samodzielnie w domu. Chcąc uzyskać taki rezultat na krótkiej fryzurze, lepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego.

Jak uzyskać blond refleksy na ciemnych włosach?

Uśmiechnięta kobieta z jasnymi refleksami na włosach
© Stocksy

Refleksy na długich włosach można uzyskać domowym sposobem. Farby do tworzenia refleksów zaopatrzone są w specjalne szczoteczki do farbowania pasemek.

Nie chodzi jednak o mocno kontrastujące jasne pasemka na ciemnych włosach. Efekt ma być jak najbardziej naturalny, dlatego jest to delikatne rozjaśnienie o kilka tonów. Fryzjerzy często wykorzystują technikę flamboyage. Polega ona na precyzyjnym dobieraniu pasemek włosów do koloryzacji oraz pokrywanie ich bardzo często nie jednym, a kilkoma kolorami z palety blondów i rudości. Refleksy na włosach można też uzyskać w domowym zaciszu. Pomoże w tym odpowiednia farba z rozjaśniaczem. W internecie można również zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria ułatwiające farbowanie i tworzenie takich pasemek. W zestawach farb do tworzenia refleksów czasem znajduje się specjalna szczoteczka pozwalająca na nanoszenie odpowiedniej ilości produktu na włosy. Wykonując u siebie taką koloryzację, warto pamiętać, że efekt ma być naturalny, dlatego wybieramy bardzo cienkie pasma włosów i unikamy nakładania farby od samej nasady. Sprawdź też, jak prawidłowo zadbać swoje refleksy na włosach, by zachować je na dłużej.

Odkryj: