kobieta o farbowanych włosach
Koloryzacja | Pasemka

Nowa technika koloryzacyjna: Strandlights

Znudził ci się kolor włosów, ale nie jesteś gotowa na drastyczne zmiany? Koloryzacja strandlights to nowa technika wymyślona przez fryzjerkę Liz Haven O’Neill z Texasu i odpowiedź na Twoje potrzeby. Jest ona dużo bardziej subtelna niż jej kuzynka- ombre, i polega na oddzielaniu i barwieniu kilku pasm włosów na raz. Oznacza to, że wynik jest bardziej delikatny i przypomina sposób, w jaki słońce rozjaśnia włosy w lecie. Światła pasm idealnie współpracują z naturalnym kolorem włosów, aby nadać im dodatkowy odcień nie zmieniając fryzury drastycznie. Podczas gdy tradycyjne pasemka są grube, strandlights wręcz przeciwnie! Właśnie dlatego idealnie nadają się do subtelnej zmiany.

W jaki sposób robi się strandlights?

kobieta we fryzurze bob i strandlights

Wielobarwne pasma pięknie komponują się, tworząc fryzurę idealną

W przypadku strandlights, przedziałki ułożone na skos sprawdzą się lepiej niż te poziome lub pionowe, ponieważ takie farbowanie włosów daje bardziej naturalny wygląd. Podobnie jak w przypadku pasemek, folia jest używana do oddzielenia części włosów. Jeżeli chcesz, aby koloryzacja strandlights pokrywała całą długość włosów, najlepiej jest zacząć robić ją od nasady. Alternatywnie, możesz zacząć w połowie długości. Efekt będzie równie niesamowity i na pewno przyciągnie wzrok. Cienkie pasmo włosów układane jest na folii i farbowane, potem kolejne z delikatnie innym kolorem farby. Te wielobarwne pasma rozjaśniają całą głowę i dają w rezultacie kolekcję doskonale dobranych i komponujących się kolorów.

Komu pasuje koloryzacja strandlights?

W tego typu koloryzacji najlepsze jest to, że pasuje dosłownie każdemu! Taki rodzaj pasemek wygląda wspaniale na każdej długości włosach, chociaż wyróżni się najbardziej na tych średnich i długich. Ze względu na naturalne wykończenie, strandlights wygląda dobrze także na każdym rodzaju i kolorze włosów. Pomimo tego, że najpopularniejszym odcieniem jest blond, brunetka i szatynka także mogą skorzystać z tego nowego rodzaju farbowania. Jeśli chcesz subtelnej zmiany, jest to doskonały sposób na dyskretną aktualizację koloru Twoich włosów. Koloryzacja strandlights ma także tę zaletę, że nie uzyskasz bardzo widocznych różnic w kolorze, tak jak w przypadku klasycznych pasemek. Ponadto, nie musisz odwiedzać swojego fryzjera bardzo często: trzy, cztero – miesięczne przerwy są najbardziej zalecane. Ta stylizacja jest bardzo łatwa w utrzymaniu i doskonale nada się dla zajętych i zabieganych kobiet.

Magia strandlights

  • Koloryzacja strandlights wygląda zjawiskowo sama w sobie lub w połączeniu z innymi technikami farbowania. Jeżeli na twojej głowie króluje ombre lub balejaż, możesz użyć strandlights aby dodatkowo wzmocnić efekt.
  • Jeżeli chcesz naprawić lub ukryć nieudane pasemka, możesz zrobić to nakładając na nie strandlights.
  • Koloryzacja strandlights to również świetny sposób, aby podstępem ukryć niechciane szarości bez konieczności całkowitego farbowania włosów. Różne odcienie mieszają się z siwizną, przez co stają się mniej zauważalne i bardzo naturalne.  

Jak zadbać o strandlights

Jeżeli już zdecydowałaś się na strandlights, jest kilka sposobów na to, by kolor na dłużej zachował swoją świeżość i nieskazitelny wygląd. Niezwykle istotne jest to, aby zadbać o to, by włosy były zdrowe i w dobrym stanie, więc przed farbowaniem warto nałożyć na nie maskę, która pomoże zapobiec ich zniszczeniom. Również po zabiegu jej użycie pozwoli na uzupełnienie zapasów keratyny utraconej podczas farbowania. Warto także używać szamponu i odżywki do włosów farbowanych, które zapobiegną blaknięciu na okres do 12 tygodni.

Odkryj: