Kobieta z pastelowymi włosami
Koloryzacja | Pastelowe włosy

Pastelowe włosy - oryginalny trend

Chcesz nosić jasny, żywy kolor włosów, zachowując elegancki wygląd? Chcesz by Twoja fryzura wyglądała atrakcyjnie i miała w sobie moc przyciągania spojrzeń? Jeżeli tak, przetestuj pastelowe odcienie. Sprawdź, jak działa urok pasteli i dowiedz się, czy będzie pasował do Ciebie i Twojego stylu. W naszej fotogalerii możesz sprawdzić, jak w pastelowych włosach prezentują się gwiazdy i modelki.

null

Za pomocą pastelowych farb do włosów możesz wyczarować naprawdę wyjątkową fryzurę

Słodka fuksja, delikatny brąz, łagodne kolory kwiatów i sorbety – pastelowe kolory włosów wkraczają właśnie do koloryzacyjnej palety i są na dobrej drodze do podbicia kolejnych rzesz fanów. Delikatne tony podkreślają piękno karnacji. Można je wykorzystać na całej powierzchni włosów lub jedynie na wybranych pasmach.

 

Delikatne odcienie: Delikatne kolory prezentują się na włosach niczym poranna mgiełka. Fryzura nabiera wyrafinowanej elegancji, nie będąc zdominowana przez kolor. Proenza Schouler była jedną z pierwszych marek, które odkryły moc pastelowych włosów. Projektanci chętnie farbują włosy modelek w kolorach zielonej mięty i lila. Ostatnio trend na pastelowe włosy przypadł także do gustu Karlowi Lagerfeldowi. 

 

Czy pastelowe włosy są dla Ciebie?

Pastele łatwo połączyć z naturalnym lub farbowanym blondem. Używając w domu koloryzacji zmywalnej łatwo sprawdzisz, czy ten odcień jest dla Ciebie. Pastele świetnie pasują zarówno do ciepłych, jak i chłodnych jasnych blondów, bo są widoczne i łatwo je wykonać.

Wskazówki koloryzacyjne: pastelowe farby do włosów

Pastelowe farby do włosów są najczęściej dostępne w postaci produktów zmywalnych, a nie tych do trwałej koloryzacji, choć i te zaczynają pojawiać się na rynku. Niestety ich paleta kolorystyczna jest dośc okrojona. Zmywalne pastelowe farby do włosów to świetna opcja dla osób lubiących eksperymentować z kolorami. Jeżeli efekt nie do końca przypadnie Ci do gustu, nie będziesz musiała zbyt długo czekać aż zniknie. Produkty do koloryzacji zmywalnej utrzymują się na włosach do kilku myć.

Przy koloryzacji koniecznie przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji użycia produktu. Szczególnie istotne są zasady łączenia składników mieszanki oraz czas pozostawiania produktu na włosach.

Niezależnie od rodzaju koloryzacji i wybranego odcienia, włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja pozwala utrzymać włosy w dobrej kondycji i wydłużyć efekt koloryzacji. Po zmyciu koloru warto nakładać na włosy odżywkę bez spłukiwania.

Wybór odpowiedniego odcienia – pastelowe włosy w brzoskwiniowym odcieniu sprzyjają ciemnej karnacji, natomiast delikatne różane tony dodają blondynkom romantyzmu.

 

Fotogaleria: Pastelowe włosy