Modelka z pofarbowanymi odrostami w kolorze blond
Koloryzacja | Rozjaśnianie włosów

Farbowanie odrostów – dasz radę!

Niezależnie od tego, czy blond jest platynowy, popielaty czy złoty, albo czy jest tylko podkreślony delikatnymi pasemkami, nasze uwielbienie do niego nie znika. Włosy blond wymagają jednak dużo pielęgnacji. Niezależnie od ich odcienia pojawiają się ciemniejsze włosy u nasady zwane również odrostami - znak szczególny rozjaśnionych włosów. Czy w związku z tym trzeba ukryć każdy milimetr naturalnych włosów? Jak można poradzić sobie z różnicą kolorów? Co trzeba wiedzieć o farbowaniu odrostów?

null

Równy przedziałek pośrodku głowy podkreśla odrosty.

To, co stało się modne wśród wielu modelek i gwiazd, niekoniecznie jest wymarzonym stylem wszystkich kobiet. Mowa o ciemnych odrostach, które są wyjątkowo widoczne u pań farbujących włosy na ciepły lub popielaty blond. Na szczęście istnieją sposoby, żeby sobie z nimi poradzić. Gdzie rozjaśnić odrosty: w domu czy w salonie fryzjerskim? Których produktów używać do koloryzacji? Jak często farbować odrosty? Jak bezpiecznie przeprowadzić rozjaśnianie odrostów bez naruszenia struktury włosów, które już wcześniej były utlenione? O czym pamiętać przy farbowaniu włosów blond z odrostami? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedzi w naszym poradniku na temat farbowania odrostów krok po kroku.

Sześć wskazówek, jak farbować włosy z odrostami

Jeśli zastanawiasz się, jak farbować odrosty, skorzystaj z produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów blond. Szampon do jasnych włosów pozwoli Ci uzyskać bardziej intensywny kolor włosów . Dzięki stosowaniu specjalnych odżywek, włosy będą olśniewać każdego swoim blaskiem.

 • Wskazówka nr 1:

  Skorzystaj z produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów blond. Szampon do jasnych włosów pozwoli Ci uzyskać bardziej intensywny kolor włosów . Dzięki stosowaniu specjalnych odżywek, włosy będą olśniewać każdego swoim blaskiem.

 • Wskazówka nr 2:

  Możesz też zapewnić sobie pielęgnację w wersji luksusowej. Jeśli masz w zwyczaju regularnie odwiedzać fryzjera, po prostu potraktuj rozjaśnianie odrostów jako stały element wizyty. Odświeżenie koloru i intensywne kuracje odżywką co cztery tygodnie zapewnią Twoim włosom zawsze idealny kolor. Pamiętaj, że częste farbowanie wymaga regularnej pielęgnacji i regeneracji włosów.

 • Wskazówka nr 3:

  Fryzura bez wyraźnego przedziałka złagodzi problem odrostów. Są one dużo mniej widoczne, gdy włosy nie są rozdzielone w konkretnym miejscu. Sprawdź sama.

 • Wskazówka nr 4:

  Pasemka w kilku odcieniach odwracają uwagę od ciemniejszych włosów u nasady, poza tym nadają włosom blond bardziej naturalny wygląd. Jasne refleksy to dobry sposób na wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi koloryzacjami odrostów. W ten sposób blond będzie świeży przez dłuższy okres.

 • Wskazówka nr 5:

  Rozważ pofarbowanie włosów na kilka odcieni blondu, nawet jeśli rozjaśniasz całe włosy. W perspektywie czasu pozwoli Ci to czerpać większą przyjemność z Twojego koloru.

 • Wskazówka nr 6:

  Miej odwagę i z dumą noś swoje odrosty! Dziś już nikogo nie dziwią modelki z bardzo jasnymi włosami i ciemniejszymi odrostami. Taka fryzura jest szczególnie efektowna, gdy kolor włosów jest matowy. Ponadto, ogranicza potrzebę częstych wizyt w salonie fryzjerskim. Taki rockowy wygląd włosów powinien komponować się z luźnym i modnym ubiorem. Mówiąc krótko, fryzury z wyraźnie widocznymi ciemniejszymi włosami u nasady nie pasują do wizerunku nieustępliwej bizneswoman, ale mogą podkreślać styl modnej, młodej dziewczyny.