Kobieta z rudymi upiętymi w kok włosami
Koloryzacja | Rude włosy

Czerwone włosy - tysiące możliwości

Czerwony kolor włosów może występować w ogromnym zakresie odcieni, od truskawkowego, po ciemny mahoń. Prezentujemy rozmaite warianty kolorystyczne noszone przez gwiazdy i radzimy jak odpowiednio dobierać je do konkretnego typu urody. 

Paleta czerwieni jest niemal nieograniczona – wystarczy pomyśleć o kolorze truskawek, wiśni, bakłażana, czerwonego wina, czekolady chili czy granatów! Kto nabrał ochoty na czerwone włosy? Każdy może wybrać coś dla siebie!

Czerwone włosy: pierwsze kroki z koloryzacją i rozjaśnianiem

Jeżeli wybrany odcień czerwieni nie jest znacznie jaśniejszy od Twojego naturalnego koloru włosów, to można spokojnie go wypróbować stosując produkty do koloryzacji zmywalnej. W ten sposób bez zobowiązań możesz przekonać się czy Twoja miłość do czerwonych włosów to tylko przelotny romans, czy związek na lata. Inną drogą do przetestowania nowych odcieni są pasemka. Czerwone pasma, po pierwsze pozwolą Ci zorientować się, czy dany odcień dobrze pasuje do Twojego typu urody, a po drugie stanowią rozwiązanie kompromisowe, jeżeli nie nadszedł jeszcze czas na całkowitą zmianę.

Czerwone włosy: dla kogo będą najlepszym rozwiązaniem?

Fioletowy czy wiśniowy kolor włosów? A może rubinowe włosy lub w ciepłym odcieniu karmelu? Podejmując decyzję zwróć uwagę na swój naturalny kolor włosów i koloryt skóry.

 

  • Dla blondynek i osób o jasnej karnacji idealne są blond-czerwienie oraz odcienie miedzi. Truskawkowy blond okaże się strzałem w dziesiątkę!
  • Ciemne blondynki i brunetki o jasnej lub średniej karnacji, mogą mieć zarówno ciepły, jak i chłodny typ urody. Do złotych, brzoskwiniowych i żółtych rodzajów karnacji, najbardziej pasują ciepłe czerwone odcienie włosów, a także miedziane i czerwonozłote.
  • Jeżeli posiadasz oliwkową karnację i brązowe włosy (tony od średnich, po ciemne), wybierz intensywne odcienie czerwieni i mahoniu. Odcień rubionowy na włosach będzie doskonale komponował się z ciemniejszą karnacją.
  • W przypadku czarnych włosów i ciemnej skóry, najlepiej sprawdzą się czarne odcienie czerwieni i wiśniowy kolor włosów.

Galeria: Gwiazdy w czerwonych włosach