Blondynka w koczku i okularach przeciwsłonecznych odwróca tyłem
Koloryzacja | Ryzyko i błędy

Ten żółty odcień blond - jak się go pozbyć?

Marzeniem wielu kobiet są lśniące włosy o naturalnie wyglądającym odcieniu. Jednak pierwsze próby rozjaśniania mogą zakończyć się niepowodzeniem. Szczególnie niepożądane jest pojawianie się pasm w żółtych odcieniach na włosach tuż po ich farbowaniu. Dowiedz się jak pozbyć się żółtego blondu, a przede wszystkim jak mu zapobiegać.

 

Proces rozjaśniania włosów do blond wymaga wyjątkowej precyzji i uwagi, gdyż często wiąże się z dużą zmianą tonalną koloru. Na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, mamy dla Was kilka porad:

Pomocne informacje dotyczące rozjaśniania włosów

Blondynka w czapce i rozpuszczonych włosach
© Shutterstock

Pewnie słyszałaś, jak ktoś powiedział, że „ufarbował włosy na blond”. Choć wszyscy wiemy, co ma na myśli, słowa „ farbowanie” czy „koloryzacja” nie opisują wiernie tego, co się w rzeczywistości wydarzyło. Zmiana koloru włosów z ciemnego na jasny wiąże się raczej z zastosowaniem substancji usuwających kolor, jak nadtlenek wodoru, niż nadających go.

Uzyskanie wymarzonego odcienia blond, zarówno w domu jak i w salonie fryzjerskim, wymaga usunięcia naturalnych pigmentów z włosów. W tym procesie, który trwa przez kilka faz, naturalny kolor włosów jest usuwany. We wspominanych fazach dekoloryzacji, włosy są początkowo czerwone, następnie żółte, a na końcu zostają pozbawione koloru.

Co jest powodem i jak pozbyć się żółtego blondu?

Żółty odcień rozjaśnianych włosów może być wynikiem nieprawidłowego zastosowania produktu jak i jego niewłaściwego doboru.

 • Żółty odcień blond jako wynik nieprawidłowego zastosowania produktu
  Żółty odcień pojawia się często w skutek zbyt wczesnego zmycia produktu rozjaśniającego włosy. Wiele kobiet obserwuje zmiany koloru włosów zachodzące w trakcie procesu farbowania. Kiedy widzą zmianę ich odcienia z czerwonego na pomarańczowy, denerwują się i szybko zmywają z włosów mieszankę. Nie ma jednak powodów do nerwów. Kolor pomarańczowy jest po prostu jednym z przejściowych kolorów na drodze od ciemnego odcienia włosów do włosów pozbawionych koloru. W trakcie rozjaśniania włosów warto więc zachować rozsądek i zimną krew. Już po kilku minutach włosy zmienią się z pomarańczowych na żółte, a następnie zostaną pozbawione koloru.
 • Jak zapobiec powstaniu żółtego odcienia na włosach blond?
  Należy ściśle przestrzegać informacji zawartych w instrukcji użycia produktu, szczególnie tych dotyczących czasu aplikacji. Mieszankę rozjaśniającą należy pozostawić na włosach zgodnie z zaleceniami i nie skracać ani nie wydłużać tego czasu.
 • Jak pozbyć się żółtego blondu?
  Jeśli spłukałaś mieszankę za wcześnie, powtórz proces rozjaśniania, używając takiego samego produkty jak poprzednio, ale tylko na czas, którego zabrakło aby dopełnić czas aplikacji podany w instrukcji. Jeżeli mieszanka została zmyta 10 minut przed czasem, pozostaw ją przy ponownej aplikacji przez 10 minut.
 • Żółty odcień włosów jako wynik niewłaściwego doboru produktu
  Jeżeli na włosach pojawi się żółty odcień mimo właściwego czasu aplikacji produktu, oznacza to, że rozjaśniacz był za słaby w stosunku do wyjściowego koloru włosów.
 • Jak zapobiec powstaniu żółtego odcienia na włosach blond?
  Na opakowaniach farb zaprezentowane są wyjściowe kolory włosów, dla których produkt jest dedykowany. Wybierając odpowiedni produkt, należy porównać własny kolor włosów z odcieniami pokazanymi na opakowaniu. Jeżeli nie jesteś pewna wyboru, poprosić o pomoc przyjaciółkę.
 • Jak pozbyć się żółtego blondu?
  Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym odcieniem blond, powtórz proces rozjaśniania zachowując rekomendowany odstęp pomiędzy zabiegami. Użyj słabszego niż wcześniej rozjaśniacza, gdyż większość pigmentu została już usunięta.

Zauważyłaś jedynie smugi w żółtym odcieniu na włosach?

Blondynka z prostymi włosami
© EyeEm

Jak pozbyć się żółtego blondu tylko z pojedynczych pasm? W takim wypadku może pomóc specjalny szampon przeznaczony do włosów blond lub siwych, zawierający niebiesko-fioletowe pigmenty, które niwelują żółtawy odcień. Kolory niebieski i fioletowy są komplementarne w stosunku do koloru pomarańczowego i żółtego. Oznacza to, że nałożone na siebie neutralizują się. Efekt działania szamponu utrzyma się tylko przez kilka dni, gdyż niebiesko-fioletowe pigmenty wiążą się jedynie z powierzchnią włosów.

Efekty użycia szamponu do włosów blond lub siwych mogą się różnić. Dlatego koniecznością może okazać się kilkakrotne zastosowanie produktu w celu usunięcia żółtawego odcienia włosów. Rekomendujemy jednak używanie tego szamponu nie częściej niż co drugie mycie włosów.

- Chroni i wzmacnia, przeciwdziałając złamaniom. - Wzmacnia mikro-wiązania wewnątrz włókna włosa. - Zapewnia wyjątkowo długotrwałą intensywność koloru - rozjaśnienie do 4 tonów.

Pielęgnacja po usunięciu żółtego odcienia włosów

Po usunięciu żółtego odcienia warto nałożyć na włosy intensywną odżywkę, która doda włosom połysk i zdrowy wygląd. Na filmie ekspert Schwarzkopf Armin Morbach pokazuje, jak nadać włosom blond piękny połysk.