Kobieta o włosach w odcieniu blorange
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Blorange: urok brzoskwiniowych włosów

W 2018 roku odcień blond wciąż nie ustępuje miejsca w czołówce najgorętszych trendów. Jednak dla urozmaicenia przybiera on nieco inną formę – ekstrawagancką, a jednocześnie ciepłą i delikatną! Blorange, bo o nim mowa, to połączenie blondu, pomarańczowych tonów i subtelnych odcieni pastelowego różu. Voilà! Brzoskwiniowy kolor włosów gotowy! Dowiedz się, jak przyłączyć się do nowego trendu. Sama decydujesz czy będzie to przygoda na jedną imprezę, czykolor ten zostanie na Twojej głowie na dłużej.

Włosy blond to najpopularniejszy trend fryzjerski minionego roku, zwłaszcza jego jasne, niemal mlecznobiałe odcienie jak np. platynowy blond. Tak rozjaśnione włosy to doskonały punkt wyjścia dla dalszych eksperymentów z oryginalnymi kolorami, w tym także koloryzacji półtrwałej. Jesteś szczęśliwą posiadaczką bardzo jasnych pukli, ale nie masz nic przeciw, aby spróbować czegoś nowego? Dlaczego nie uaktualnić swojej fryzury zgodnie z najnowszymi trendami i zdecydować się na blorange? Latem będzie wspaniale oddawał wakacyjną aurę, pełną luzu i zabawy, zaś z nastaniem chłodniejszych miesięcy będzie nastrajał pozytywnie i pomagał z uśmiechem na twarzy przetrwać szarugę i niskie temperatury.

Jak uzyskać brzoskwiniowy kolor włosów?

Kobieta korzystająca ze smartfona z włosami w odcieniu różu
© Getty Images

Nietypowe odcienie włosów są w modzie!

Blorange powstaje w wyniku nałożenia na utlenione włosy farby, kredy lub specjalnego kolorowego lakieru. W wersji dla odważnych i oszczędnych można wypróbować zwykłą prasowaną bibułę - metodę tak chętnie stosowaną w czasach szkolnych i na obozach. Opcje tymczasowe pozwolą na sprawdzenie, czy ten niecodzienny kolor jest dla nas i czy czujemy się z nim dobrze. Tak oryginalne odcienie bowiem zawsze zwracają uwagę. Kiedy jesteśmy już zdecydowane na brzoskwiniowe włosy na stałe, warto skonsultować się z profesjonalistą w celu omówienia konkretnego odcienia, pasującego do naszej karnacji i urody.


Sytuacja komplikuje się, jeśli nie jesteśmy naturalnymi blondynkami. Brunetki powinny omówić ze swoimi fryzjerami najlepszy sposób na rozjaśnienie włosów. Poniżej sugestia na temat weekendowej zmiany za odcień blorange. Z pomocą przyjdą pastelowe spraye, które natychmiast zabarwią włosy na pożądany kolor i utrzymają się do trzech myć.
 

Sposób użycia pastelowego sprayu do włosów:

  1. Umyj włosy i załóż rękawice.
  2. Wydzielaj pasma włosów i w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, spryskaj same końcówki bądź całe pasma.
  3. Rozczesz włosy w celu równomiernego rozprowadzenia produktu.
  4. Wysusz włosy, zawijając je na okrągłą szczotkę dla dodatkowej objętości.
  5. Zdefiniuj ostateczny look za pomocą lakieru do włosów.
     

Fryzury dla brzoskwiniowych włosów

Trzeba przyznać, że brzoskwiniowy kolor włosów wygląda doskonale bez względu na długość fryzury. Jednak szczególnie korzystnie prezentuje się w przypadku bujnych pukli i przedłużonego boba. Dają one znacznie więcej możliwości stylizacyjnych, ale i pozwalają na wykorzystanie różnych technik koloryzacji, np. ombre.

 

Wskazówka: Wznieś ombre w kolorze blorange na wyższy poziom doskonałości! Piękno pofarbowanych końcówek wydobędziesz, kręcąc włosy na lokówce. Delikatne loki i skręty będą wyglądały zmysłowo i niezwykle modnie.

 

W obliczu ogromnej popularności krótkich fryzur damskich, nie sposób pominąć ich kompozycji z najgorętszym trendem koloryzacyjnym. Żywy odcień doda fryzurze pixie czy krótkiemu bobowi nonszalancji i rozświetli twarz. Dla bardziej szalonego looku, załóż okulary z kolorowymi szkłami.