Kobieta z ciemnymi odrostami na blond włosach
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Ciemny odrost - to jest modne!

Chciałabyś zmienić kolor na blond, ale boisz się konieczności ciągłego ukrywania odrostu? Nie musisz się już tym przejmować! Po latach prześladowań, ciemny odrost wychodzi z ukrycia i wkracza na salony. Pokazujemy, jak noszą go gwiazdy i radzimy, jak stylizować włosy, by uzyskać piękny, atrakcyjny wygląd.

Ashley Tisdale wciąż nie może się zdecydować, czy rozjaśnić odrost, czy przyciemnić końce włosów. Niezależnie od decyzji, jaką podejmie, ciemny odrost aktualnie dodaje jej stylu.

Moda na włosy w dwóch odcieniach złagodziła dotychczasowe rygory, jakimi ograniczony był ciemny odrost. Jeszcze niedawno ciemne partie nowo rosnących włosów uchodziły za tabu i wymagały natychmiastowej korekty kolorystycznej. Z tych powodów kobiety bardzo często farbowały włosy. Dziś jest wręcz na odwrót: ciemne partie włosów u nasady uchodzą właśnie za modową demonstrację. Ta wersja ombré wygląda świetnie i można cieszyć się nią do czasu kolejnej koloryzacji. Swobodne podejście do tematu ciemnego odrostu to z pewnością dobry pomysł. Precyzja w tym przypadku nie wywołuje pozytywnej reakcji i ogranicza kreatywność! Modne odrosty to te, które naturalnie przechodzą w drugi kolor.

Ciemny odrost: od tabu po modowy manifest

Cameron Diaz i naturalnie wyglądający ciemny odrost

Cameron Diaz jest mistrzynią kreowania nonszalanckich fryzur z włosów z widocznym ciemnym odrostem

Kobiety eksponujące ciemny odrost nadal uchodzić mogą za wichrzycielki. W końcu to właśnie one łamią stare konwenanse. Często dzieje się jednak tak, że rewolucyjna mniejszość, powoli zyskuje akceptację, a staje się dominująca. Wystarczy tylko trochę czasu, by zmienić obowiązujące schematy. Ciemny odrost wkracza na salony. Miękkie fale, eleganckie boby (jak u Cameron Diaz) świetnie sprawdzają się przy takim wyglądzie.

 

Teraz koloryzacja  zależy tylko od Twojego nastroju i chęci. Nowoczesne kobiety nie mają problemów z przełamywaniem konwencji.

Stylizacja włosów z odrostami

Przekonałaś się do tego trendu? Jeżeli jesteś gotowa postawić na dwukolorowy look albo chcesz po prostu wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi koloryzacjami, mamy dla Ciebie kilka wskazówek na temat układania włosów z ciemnymi odrostami. Rebeliantki chcą po prostu świetnie wyglądać. Oto, o czym powinnaś pamiętać:

Ciemny odrost pasuje do blond włosów Ciary. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: w tej fryzurze nie ma śladu zaniedbania

  • Włosy w dwóch odcieniach wyglądają szczególnie dobrze, gdy ułożysz je w fale. Te dwa elementy stylizacji są bardzo naturalne i przez to świetnie do siebie pasują.
  • Ciemny odrost na włosach blond będzie wyglądać modnie, a nie zaniedbanie, jeżeli zadbasz o zdrowie i dobrą kondycję włosów.
  • Ciemny odrost wygląda znacznie lepiej, jeżeli przejście między odcieniami nie jest bardzo wyraźne. Dlatego unikaj oddzielania odcieni w jednej równej linii.
  • Jeżeli nie masz pewności, jak wykonać łagodne przejścia kolorystyczne między dwoma odcieniami, skonsultuj się z profesjonalnym ekspertem.

 

Nie jesteś fanką ciemnych odrostów?

Oczywiście istnieje możliwość ukrycia ciemnych odrostów poprzez ich koloryzację. Istnieje wiele produktów do koloryzacji odrostów i wszędzie tam, gdzie widoczne są odrosty. To przedłuża okres pomiędzy koloryzacjami włosów. Gdy nie możesz już patrzeć na swój ciemny odrost, czekając na wizytę u fryzjera, kup specjalny spray koloryzujący i szybko zatuszuj odrosty.