Koloryzacja włosów 2019
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Koloryzacja włosów 2019. Sprawdź najnowsze trendy w koloryzacji włosów w 2019.

W każdym sezonie pojawiają się nowe trendy i inspiracje związane zarówno ze stylem ubioru, jak i koloryzacją włosów. Znajdziemy je w prasie i na Instagramie, w filmach Youtube i we wpisach popularnych blogerek. To głównie media społecznościowe pokazują zdjęcia, z których można czerpać nie tylko wiedzę, ale i bazę dla budowania własnego stylu. Zmiany, które nadeszły w 2019 roku oprócz aspektu wizualnego, koncentrują się na zachowaniu dobrej kondycji włosa - zdrowe i odżywione włosy muszą iść w parze z najmodniejszą koloryzacją.

Jedno i drugie musi stanowić parę, której zależności wpłyną na lepsze samopoczucie i pozytywny odbiór ze strony innych ludzi. Ciepłe, wiosenno-letnie pory to czas rozkwitu, przebudzeń i zmian. Włosy, jako podstawowy atrybut kobiecości, bardzo mocno na tym korzystają, ponieważ rezygnacja z regularnego zakładania czapek zimowych skłoniła do nowych fryzur i atrakcyjnej koloryzacji. Jakie trendy panują aktualnie w koloryzacji włosów? I co trzeba o nich wiedzieć?

Modna koloryzacja włosów 2019 - tego na pewno się nie spodziewałaś.

Kobieta z długimi, kolorowymi włosami

Jaka koloryzacja będzie na topie w 2019 roku? Sprawdź trendy w koloryzacji włosów w 2019.

Najnowszym i spektakularnym trendem w 2019 roku jest unicorn hair, czyli efekt tęczowy. Im dłuższe włosy, tym bardziej zwracają uwagę - jeśli odcienie tęczy rozprowadzimy na całej długości. Modne są też tylko pojedyncze pasemka, poprowadzone na rozświetlonych wcześniej fryzurach. Niezależnie od wybranej opcji, tęcza zawsze nada kobiecie wyrazisty look. Co jeszcze możemy znaleźć pod hasłem modna koloryzacja włosów 2019? Moda ta uwzględnia również podejście bardziej subtelne i dziewczęce. To apricot hair - morelowy kolor, który podkreśla delikatną urodę. Popularność zyskuje szczególnie wśród młodych dziewcząt między 20. a 30. rokiem życia. Podobne wrażenia znamy już z wcześniejszych sezonów, kiedy na głowach masowo pojawiał się odcień rose-gold, czyli jasnego różu i złota. Z poprzednich trendów wciąż praktykować będzie się pastele i odcienie brązów, choć przewaga znajdzie się zdecydowanie po stronie tych drugich. Miejsce lidera w tym obszarze zajmie odcień pieczonej pianki, mieszający trzy tonacje brązu z jasnym blondem. Całość powinna być wykończona rozjaśniającym tonerem z chłodnym pigmentem.

Koloryzacja krótkich włosów 2019 - szansa dla elegancji czy artyzmu?

Krótkie włosy np. ścięte w klasycznego, kobiecego boba, będą w tym sezonie przyjmowały postać szczególnie elegancką. Zadziała tak między innymi pogłębiona czerń, sprawiająca wrażenie pomalowania czarnym tuszem. Podobnie rzecz ma się z blondem - powroty do rozświetlonego blondu będą masowe i jak najbardziej wpisane w aktualne trendy. Koloryzacja krótkich włosów nie musi opierać się na formach awangardowych, ale promować powrót do naturalności - wykorzystanie farb jest zabiegiem podkreślającym ten styl. Na eleganckie wieczory u kobiet z krótkimi włosami pasować będzie też nowy odcień eggplant hair, czyli ciemny fiolet. Krótkie fryzury zaskakują również efektami lodowymi - np. icy blue hair widoczny m.in. u Kim Kardashian i Lady Gagi. Nawet jeśli zastosujemy go przy dłuższych włosach, popularność i artystyczny efekt osiągniemy, spinając włosy lub wiążąc je w wysoki kok. Koloryzacja krótkich włosów 2019 – na pewno nie przysienie nudy.

Farbowanie włosów 2019 - co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Trendy trendami, ale najważniejszy jest indywidualny styl i wyrażanie tego, co rzeczywiście w nas jest - fryzura i jej kolor mówią o nas bardzo wiele. Jeśli koloryzacja włosów nie jest nam obca już od wielu lat, z pewnością zyskałyśmy bazę doświadczeń, która pomaga lepiej zaplanować kolejne zmiany. Dla kobiet, które dopiero w tym sezonie chcą rozpocząć eksperymenty, przydatne okażą się drobne wskazówki. Modne farbowanie włosów 2019? Jest na tyle różnorodne, że wybieranie koloru trzeba rozpocząć od rozpoznania własnej urody i typu kolorystycznego. Zasada jest prosta: im chłodniejszym typem jesteśmy, tym lepiej wyglądają na nas odcienie brązów, czerni, rudości, fioletu czy bordo. Warto pamiętać, że farba zawsze wychodzi nieco ciemniejsza niż nasze założenie, dlatego jeśli decydujemy się na samodzielny zakup koloru, korzystajmy z jaśniejszej palety.

Kobieta z kolorowym warkoczem i tęczą na kurtce

Czy Twój fryzjer potrafi Cię jeszcze zaskoczyć? Postaw na najnowsze trendy w koloryzacji włosów 2019 i pozwól ponieść się fantazji!

Z koloryzacją włosów jest jak z modnymi ubraniami - trendów jest sporo, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Bycie modnym nie może jednak wymuszać rezygnacji z własnego gustu i stylu. Taka sytuacja automatycznie objawi się brakiem pewności siebie, zmiennym nastrojem i rozczarowaniem. Poza tym w sezonie 2019 coraz większą uwagę zwraca się na osłabianie kondycji włosa przez farby. Regeneracja i pełne odżywienie jest konieczne - tylko wtedy włosy wyglądają na zdrowe, a ich blask dodaje kobiecie wdzięku. Najnowszy trend tęczy nie wywoła dobrego efektu, jeśli kolorowe pasemka będą wysuszone i łamliwe. Naturalne odżywki, specjalistyczne kuracje lub po prostu sięganie po szampony na bazie ziół i witamin, wzmocnią włosy i zapewnią im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dostępne i promowane różnymi kanałami trendy w koloryzacji, dopasowujmy do okoliczności i osobowości - wyrażanie siebie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Odkryj: